Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #narzedzia
#elektrotechnika
Rozglądam się za paroma narzędziami do takiej można powiedzieć półprofesjonalnej przygody i trafiłem na taką promke w Juli (link). Jak to jest z wymianą silnika/szczotek, czy łatwo jest dostać te elementy do tej konkretnej marki, czy można wymienić same szczotki czy też może są jakoś spójnie połączone z silnikiem i trudniej się do nich dostać. Np w niektórych szlifierkach widziałem że wystarczy odkręcić dwie śrubki wyjąć stare szczotki i włożyć nowe. Z góry dziękuję za pomoc
https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/wkretarki/wkretarki-akumulatorowe/zestaw-startowy-one-007443/
  • 6
@s3bastian jeśli nie celujesz wysoko to jak dla mnie narzędzia parkside są dobre jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Najgorzej teraz z dostępnością akumulatorow, a jak pójdziesz w narzędzia to wiadomo ze dobrze jakby aku pasowały do wzzystkiego.
@s3bastian: jezeli pytasz czy bedziesz musial wymieniac szczotki to znaczy ze i tak nie uzywasz tych narzedzi na tyle intensywnie zeby to kiedykolwiek zrobic :))

ryobi jest calkiem spoko - podmarka milwaukee

najwazniejsze to sprawdzic dostepnosc urzadzen w danym systemie (tutaj ONE+) i zdecydowac sie na akumulatorki i ladowarke - ktore sa najdrozsza czescia zestawu. pozniej jest calkiem tanio z golasami

ja uzywam delwata w serii extreme runtime z bezszczotkowcami -