Wpis z mikrobloga

Filozofowie zawsze wymyślali hipotetyczne przypadki niewystępujące w rzeczywistości. Właśnie po to żeby móc ułatwić zrozumienie niuansów i motywów. Dlatego czy pomożecie mi wyjaśnić #antynatalizm i odpiszecie krótko bez pisania czegokolwiek innego tak/nie/tak/nie itd według waszego przekonania? Jak nie umiesz odpowiedzieć postaw pomiń. Prawidłowa odpowiedź to np:
0.Nie
1.Tak
3. Tak
5. Nie
Inne będę usuwał.

0. Czy uważasz się za antynatalistę?
1. Czy generalnie przez większość czasu jesteś szczęśliwy?
2. Czy gdybyś mógł nigdy się nie urodzić to byś wybrał taką opcję?
3. Czy gdybyś mógł umrzeć bezboleśnie natychmiastowo a wszyscy w twoim życiu by zapomnieli o tobie natychmiast więc nikt by z tego powodu nie cierpiał wybrałbyś taką opcję?
4. Czy gdybyś mógł sprawić że wszyscy byliby bezpłodni wypuszczając wirusa który nie czyni poza tym żadnych szkód wybrałbyś taką opcję?
5. Czy jako że noworodki są nieświadome życia - nie różnią się tak naprawdę specjalnie intelektualnie od nienarodzonych względem dorosłego człowieka - to czy bezbolesne zabicie noworodka które nie ma żadnej rodziny jest czymś moralnie dobrym?

#antynatalizm #childfree #pytanie #filozofia
  • 16
@masz_fajne_donice: 0. Cały czas próbuje ją zrozumieć i żałuję, że założyłem wykop.
1. Diabli wiedzą. Teraz mi obojętnie.
2. Nie ja o tym decydowałem ale spodobało się.
3. Wolałbym, żeby Putin mnie czołgiem rozjechał.
4. Raczej nie.
5. Dla mnie nie mimo, że popieram aborcję ale nie w rozumieniu Antynatalistów. Moi rodzice dali mi tyle miłości, że aż przykro mi, że tak bardzo się poświęcają dla mnie. Ciężko patrzeć z innej