Wpis z mikrobloga

Wykop pomocy. W doniczkach w growboxie pojawia mi się pleśń. Nigdy czegoś takiego nie miałam, w tamtym roku growbox stał w tym samym miejscu.
Roślin nie przelewam i mam dużo szpar w growboxie i temperatura tam no taka odrobinę większa niż w reszcie mieszkania. Na początku uchylalam okno żeby się "przewietrzylo" ale niska temperatura okazała się też niezbyt dobra. Teraz nie wietrze a jest to samo.
Jest szansa że to coś z ziemią jest nie tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°) dałam do ziół inną, a do chilli inną i na tej z chilli nie widzę żadnej pleśni póki co, a jest stale wilgotna bo dopiero co kiełkują nasiona. Co robić?
Na zdjęciu zaczyna się robić w doniczce z miętą, były gorsze ale wymienialam całą ziemię w doniczce jak bylo bardzo źle, ale ciągle pojawia się w nowych. :(

#ogrodnictwo #rosliny
kluskizserem - Wykop pomocy. W doniczkach w growboxie pojawia mi się pleśń. Nigdy cze...

źródło: comment_16446818777NN93YQVjydYu5xKgiKLv8.jpg

Pobierz
  • 14
@kluskizserem: To będą musiały być duże wiatraczki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Duży z zasilacza pc + łazienkowy sobie u mnie z pleśnią ledwo radzą. Może jakieś osuszacze powietrza ale najlepiej tak czy inaczej od czasu do czasu dodać do wody utlenionej albo czegoś na grzyba. Albo podlewać deszczówką to nie trzeba sie bawić w dodawanie h2o2 bo już w niej jest :D