Wpis z mikrobloga

@markedone: Czy ci ludzie nie dostali jeszcze tegorocznych rachunków za prąd? ;) A może po prostu tak bardzo są zapatrzeni w tvpis, że nadal wszystko zwalają na Unię?

Elektrownie już dawno powinny być w budowie. Ludziom prostymi słowami wytłumaczyć ich zalety, jak się trafi na beton/tępaka to po prostu olać i dalej budować.
  • Odpowiedz
@markedone pierwsze protesty inspirował m.in. Wałęsa (pewnie to pomysł SB) i zbił na tym ogromny kapitał polityczny. Wsunięcie Wałęsy na prezydenta, zniszczenie teczek i podzielenie ledwo co wyzwolonej Polski pomiędzy starą agenturę warte było poświęcenia jakiejś tam elektrowni (i całego pokolenia jądrowców, i miliardów utopionych w połowie skończoną elektrownię). Ale tutaj nie wiem kto i co chce osiągnąć. Czy to ludzie już całkiem ogłupieli i sami się organizują, ale raczej wątpię.
  • Odpowiedz
mieszkam 30km od elektrowni jądrowej, patrząc na ceny prądu w moim landzie to jest zajebista sprawa, niebo czyściutkie, żadnych problemów.

Ale jak to teraz przeczytałem to się zagotowałem, jak te stare głupie k0rwy mają prawo decydować o przyszłości tego kraju skoro i tak do 5lat 99% ludzi tam będzie już na śmietniku.

I właśnie dlatego w Polsce jest #!$%@?, bo albo stare muły głosują na pis albo młode pokolenie debili pokoju lewicy
  • Odpowiedz
@markedone: ostatnio u rodzicow leci jaka to melodia. Spiewa jakas stara baba i mama mowi ze ostatnio duzo takich co bylo hitem 40 lat temu. Mamo bo to jest robione pod ogladaczy tvp - Mama a no faktycznie i tak wyglada cala tvp i cale rzady pis pod starych czyli dla siebie.
  • Odpowiedz
Ludziom prostymi słowami wytłumaczyć ich zalety,


@redemptor: więc wytłumacz te zalety ludziom, którzy obawiają się o swoje miejsca pracy. Nie wiem jak w Choczewie, ale w Gąskach, skąd pochodzi zdjęcie @usunelisciemikonto: rynek pracy opiera się na turystyce. Nie wiesz, jak wpłynie budowa takiej elektrowni na rynek turystyczny. A znając życie, ludzie zostaną sami z tym problemem.
  • Odpowiedz
@jariosalieri: tymczasem problemem Polski północnej po całości jest prąd, nie mamy tu kopalni i potrzebujemy elektrowni. Nieprzypadkowo ogólna lokalizacja nie zmieniła się od lat siedemdziesiątych, tylko zawsze coś stało na przeszkodzie. Mam nadzieję, że tym razem wreszcie coś z tego wyjdzie.

I nie jest tak, że elektrownia li i jedynie wypłoszy turystów. Francuzom jakoś nie przeszkadza odpoczywać nad morzem w sąsiedztwie jądrówki.
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: nie mówiąc ile taka gmina z podatków będzie miała kasy. Wystarczy zobaczyc okolice Bełchatowa. Każdy dom fotowoltaika z dofinansowania gminy, ulice czysciutkie z żywopłotami, dzieciaki maja fundowane wyjazdy zagraniczne
  • Odpowiedz
nie mamy tu kopalni i potrzebujemy elektrowni.


@krystal_Tri_tapik: na północy są farmy wiatrowe. U mnie jest tego pełno. W którą stronę się odwrócę i ciągle powstają nowe.

Nieprzypadkowo ogólna lokalizacja nie zmieniła się od lat siedemdziesiątych


To trzeba było tam stawiać, a nie posprzedawać ludziom grunty, porobić kurorty a na koniec postawić wielką elektrownie.
Nie wiem jak wpłynie to na turystykę, nie mam pojęcia, ale rozumiem strach ludzi, dla których to
  • Odpowiedz
@jariosalieri: Na takiej Słowacji (która nota bene właśnie uruchamia trzeci blok w swojej EJ Mochovce) tuż przy terenie EJ działa centrum edukacyjne Energoland ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja tam chętnie bym pojechał zobaczyć EJ. Parę dni temu nawet pojechałem zobaczyć działający już od niemal 50 lat reaktor w Otwocku ale dotarłem tylko do bramy z zakazem wjazdu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
faxepl - @jariosalieri: Na takiej Słowacji (która nota bene właśnie uruchamia trzeci ...

źródło: comment_1644697944Zd5poy9zUxRMyqSdCgk0ZF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jariosalieri: cały wczorajszy dzień nie wiało. Może dla ciebie to bez różnicy, czy masz prąd w gniazdku, ale dla przemysłu niespecjalnie. Potrzebujemy stabilnego źródła prądu a nie zależnego od kaprysów pogody.

Akurat ten obszar jest stosunkowo słabo zaludniony, gdzie tam widzisz kurorty? I z całą pewnością gmina z radością przytuli kasę z podatków a będzie jej naprawdę dużo.
  • Odpowiedz
cały wczorajszy dzień nie wiało.


@krystal_Tri_tapik: chyba w Twoim pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mieszkam tutaj i dni z bezwietrzną pogodą może jest 20 w skali roku.
W Lubiatowie widzę jest sporo noclegów, ale ok. tu masz racje, natomiast powinni ludziom coś zagwarantować w zamian. Jeżeli ktoś jeździł nad morze w urokliwe miejsce, a nagle mu z tego miejsca zrobią plac budowy, to po prostu tam nie
  • Odpowiedz