Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, mam lidlowy młynek do kawy, który wyzionął ducha - raz za długo mieliłem kawę no i kaput.

Chciałbym zapytać co mogło padnąć. Za bardzo na elektryce i elektronice się nie znam (tzn. umiem lutować, ogarnąć elektrykę w starych motocyklach).

Rozkręciłem dziada i pierwsze co mi się ukazało to kondensator i rezystor (foto niżej). Niestety nie mam miernika do sprawdzenia pojemności kondensatora, więc chyba taniej wyjdzie zamówić zamiennik z neta i wymienić. Ale zanim to zrobię to chciałbym zapytać za co on odpowiada i czy może być przyczyną awarii?

Pozdrawiam serdecznie i życzę milusiej soboty () oczywiście też smacznej kawusi życzę, jak ktoś ma już kawę zmieloną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#elektryka #elektronika
SuperStefan - Mireczki drogie, mam lidlowy młynek do kawy, który wyzionął ducha - raz...

źródło: comment_1644669819Qr61RcIIih427iN1G06dTN.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@SuperStefan: raczej nie spaliłeś kondensatora tylko szczotki w silniku poszły się #!$%@? xd

A kondensator możesz sprawdzić bez miernika, weź go naładuje jakims napięciem i multimetrem zobacz czy trzyma napięcie
  • Odpowiedz
@SuperStefan: to jest kondensator przeciwzakłóceniowy, na 99% sprawny, a gdyby nawet nie był, to jego awaria skutkuje wywaleniem bezpiecznika w instalacji przy próbie włączenia urządzenia. No i zwykle to po nim wyraźnie widać :)

U Ciebie problem jest albo ze szczotkami albo uzwojenie szlag trafił. Jedno naprawisz, drugiego naprawiac nie ma sensu.
  • Odpowiedz