Wpis z mikrobloga

Proszę o wyjaśnienie specjalistów z tagu bo ja jestem debilem i nie rozumiem widocznie nic. Załóżmy że ktoś miał ciężki start IQ po starych też jakieś nie wybitne, no ale ok doszedł do trzydziestki udało mu sie dorwać stabilną pracę odłożyć na wkład. Uznał ok trzeba skończyć opłacać wynajem i wziąć kredyt bo to właściwie już ostatni dzwonek. Rozumiem, że według tagu jest debilem bo stopy są zerowe i brać nie wolno, powinien czekać 5 lat, 10 lat, a może i 15 bo właściwie to nie wiadomo kiedy stopy wzrosną a na sam koniec nie dostać kredytu bo okazało się że jest już za stary. Według was to tak trzeba było by zrobić żeby nie być #!$%@? kredyciarzem tak? A piekarza co wziął kredyt na rozbudowę też w to wliczacie?
Ja to prosty człowiek jestem i wydaję mi się, że raczej powinniście rząd wyzywać że #!$%@?ł sprawę, nie zwykłych ludzi. W was jest taka zawiść, że zaraz na pis zaczniecie głosować jak obiecają podniesie stóp.
#nieruchomosci
#kredythipoteczny
  • 35
@Kroledyp: Niby dla siebie jak bierzesz to się nie śmieją, ale z drugiej strony wrzucają screeny z grup, gdzie ktoś kupił dla siebie i zdziwiony wysoką ratą. Ogólnie to są przegrywy, którzy szukają winnych np. flipperów, rentierów, Turków, Midelów, PiS, PO, Glapiński, UE, Rosja, Studenci, bananowcy, deweloperzy, murarze, tynkarze, KGHM. Ludzie, którzy muszą mieć winnego, żeby poczuć się lepiej. Typowe przegrywy
@Kroledyp: tak, ale bierz pod uwagę, że z każdym miesiącem kapitał, od którego naliczane są odsetki maleje. Więc jak w pierwszych 5-7 latach masz niskie oprocentowanie to nadpłacasz, więcej kapitału. Nawet jak po 5 latach oprocentowanie wzrośnie, to kapitał będzie dużo nizszy i odsetki też relatywnie mniejsze.

Ludzie, którzy bali kredytu na stałym do połowy 2021 są wygranymi. Jeśli ktoś ma głowę na karku, to teraz przez te 4 lata będzie
Tak jak myślałem, zwyczajnie jesteście mądrzy po fakcie oraz oczywiście wy byście luźno przewidzieli sprawę. Dam sobie głowę uciąć, że jak za rok pojawi się nowy gorący temat, to te same ryje będą zgrywać ekspertów w temacie poniżając całą resztę. Nie dacie rady ogarnąć że to nie zwykli ludzie są tu problemem
@Kroledyp gosciu, slyszales o kims takim jak np. Marcin Iwuc? Maciej Samcik? Bartosz Szafrański? Iwuć np. Ma takie wtorki z finansami. Rok temu mowil o stalej stopie - gosciu za darmo edukowal ludzi, wzial sobie to za cel, swoistą misję. Bo widzisz, ja ogladalem. I myslac o kredycie rok temu - bralem pod uwage tylko stala stope. Bo jak nie wtedy kiedy wibor jest najnizszy, to kiedy do cholery na chłopski rozum