Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie stałe oprocentowanie oferują obecnie banki przy braniu kredytu hipotecznego? Dostałem propozycje na 5,99% i się zastanawiam czy jest to oferta rynkowa czy raczej próba ugrania przez bank dodatkowego hajsu.


@Wiktorgg: Obecnie dostępne oferty czasowo stałego oprocentowania to od 5,5% w BNP (inwestycje ekologiczne) do nawet 7%.

Oprócz oprocentowania warto zwrócić uwagę na pozostałe koszty. Bywa, że kredyt z niższą marżą lub oprocentowaniem jest droższy od tego z wyższym ze
@Jankino: mówię o ofertach nowego kredytu, masz np. 4,20 stałą stopę (zamiast WIBOR-u) i 1,80 marżę. To wszystko pi razy oko, raczej marża typu 1,79 żeby ładniej wyglądało, ale całości wyraźnie poniżej 6% to już się chyba nie znajdzie.

Kiedy miałeś taką niską stopę? (Kiedy się zgłosiłeś, nie kiedy podpisałeś). 5,02% piękna oferta.
@herbatananoc jakl ciekawostke to powiem Ci ze jak bralem kredyt w pazdzierniuku stopy były na poziomie 0.75 czy cos takiego a gdy podpisywalem umowe byly na 1.1 i na umowie byl wibor z dnia podpisania umowy natomiast aneks na stala w umowie jest od dnia zlozenia wniosku. Malo logiczne ale tak jest xD
@Jankino:

na poczatku stycznia złożyłem wniosek w pko bp i utrafilem 2.92 stala


Niesamowite, cały styczeń się szarpałam z aspektami prawnymi upatrzonej nieruchomości, prawnikiem i notariuszem, a w tym czasie mi kredyt uciekł. ( ͡° ʖ̯ ͡°)