Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/link/6498171/komisja-europejska-zmienila-prognozy-polska-ma-miec-najwyzsza-inflacje-ue/

Polska 6,8% przy rosnących stopach procentowych, Litwa 6,7% przy zerowych stopach?
Widzę że strefa Euro dalej wierzy że inflacja sama spada, a jak ktoś nie ma euro to jest w dupie xD
Róbcie screeny i zawołajcie mnie za pół roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inflacja #euro #gielda #nieruchomosci #gospodarka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemankooo: Strefa euro ma problem, jak zaczną podnosić stopy to włochy i grecja grożą wyjściem ze strefy euro, a to byłby początek jej końca. Strefa euro jest w nieciekawej sytuacji do której sama doprowadziła
  • Odpowiedz
@siemankooo: w 2020 w marcu wierzono ze andemia zatrzyma sie po 3 miesiacach, w 2021 roku liczono ze pandemia zatrzyma sie po szczepionkach. W styczniu 2022 wiadomo ze nic z tych rzeczy sie nie wydarzyło
a pandemia nie chce sie zatrzymać bo lekarze i szpitale wyłudzają pieniadze kontynująć łapanki na pacjentów z C19

Z inflacją bedzie podobnie nic co przewidują sie nie wydaży bo machina ruszyła a ruskie wiedzą co
  • Odpowiedz
Strefa euro ma problem, jak zaczną podnosić stopy to włochy i grecja grożą wyjściem ze strefy euro, a to byłby początek jej końca


@Pitu33: Raczej początek odrodzenia. Włochy, Hiszpanię, Portugalię, Grecję i Irlandię bym #!$%@?ł na kopach. W ich miejsce bym za to przyjąćł Danię, Norwegię, Szwecję i Szwajcarię. Optymalny obszar walutowy eurozony to Francja, Niemcy, Beneluks, Austria, kraje nordyckie, była Czechosłowacja, Pribałtika i Polska
  • Odpowiedz
@Pitu33: Dokładnie! Włochy straszą najmocniej, zreszta oni mają problem z zadłużeniem więc wyjścia z abardzo nie mają, dlatego kraje takie jak Litwa czy Holadnia mają problem, czy nawet Niemcy.

Ciesze się że ktoś tutaj to widzi, nawet nie wiesz jak bardzo odetchnąłem z ulgą że sa tacy ludzie, bo ostatnio to cięzko o kogoś myślącego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: Z inflacją to właściwie już tak jest, nawet FED nie wierzy że sama się zatrzyma.
Najlepsze jak pisałem pare miesięcy temu że pewnie wkrótce FED zmieni retorykę to następnego miesiąca juz zmienił
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Filipterka25: zdajesz sobie sprawe jak mocno zadłużona jest strefa euro ? Kraje Skandynawskie nie bedą chciały o tym słyszeć. Piszesz o Nerwegii a wiesz że ona nawet do unii europejskiej nie należy ? Euro w szwajcarii? XD jak wyjdą włochy i gracja to sie ta cała strefa rozpadnie.
  • Odpowiedz
@siemankooo: tam chyba ogolnie jest ostra wojna pomiedzy "jastrzebimi" Beneluxem, niemcami i - nawet ostatnio - hiszpania a wlochami.

Dla mnie te prognozy ogolem sa z czapy. U nas inflacja np ma spasc przy bardzo duzej dynamice PKB. Nasze PKB od czasow PiS to konsumpcja i to zdawalo egzamin jak stopy byly niskie, pojawialy sie nowe to stymulusy fiskalne a inflacja byla wzglednie okej. Nie wiemy co nas czeka w
  • Odpowiedz
@kiedysmialemtubordo: Dokładnie, jeszcze jest Francja i Portugalia ze względnie niską inflacją i w ich interesie nie jest podnoszenie stóp.
Jesli chodzi o ich prognozy to 3 msc temu strefa euro na początku 2022 miała mieć inflację max 4%, a ma ponad 5%
Więc według mnie mocno niedoszacowują problemu
  • Odpowiedz
Piszesz o Nerwegii a wiesz że ona nawet do unii europejskiej nie należy ?


@Pitu33: Tak jak kilka innych krajów używających euro. I także, jak Szwajcaria, implementuje gigantyczną ilośc prawa unijnego.

zdajesz sobie sprawe jak mocno zadłużona jest strefa euro
  • Odpowiedz
Polska 6,8% przy rosnących stopach procentowych, Litwa 6,7% przy zerowych stopach?


@siemankooo: raczej wkalkulowano tu zdjęcie Vatu i pewnie nie tylko. Do tego HICP to nie CPI. CPI na tych samych danych moze wyniesc 7,5 avg
  • Odpowiedz