Wpis z mikrobloga

Wychodząc z żabki napotkałem dwóch szanownych niebieskich, oczywiście chcieli wlepić mandat za brak maski (20 zł). Kazali wsiąść do radiowozu, poinformowali o nagrywaniu interwencji i jazda. Naturalnie mandatu nie przyjąłem i sprawa zostanie skierowana do sądu.
Przygotowywać się jakoś szczególnie na przesłuchanie i rozprawę, czy nie trzeba bo każdy sąd z automatu to uwala?

#poznan #koronawirus #policja
  • 13
@raf092: to tak nie działa.
O ile policja w ogóle zajmie się twoją sprawą, to najpierw dostaniesz wezwanie na komendę celem złożenie wyjasnień.
Tutaj nie musisz nawet iść, możesz złożyć obszerne wyjaśnienie na piśmie i im wysłać.
Potem na tej podstawie policja możę, aczkolwiek nie musi skierować wniosek o ukaranie do sądu.
Jeżeli to zrobią, to nie dochodzi nawet do żadnej rozprawy i dostaniesz z automatu w 99% wyrok nakazowy jako
@dziadeq: @SpasticInk: Dobrze pisze :)

Z mojego doświadczenia (a właściwie nie mojego, tylko klientów, bo u mnie skończyło się na jednym pouczeniu), na oko, sprawy kończą się:
- zaniechaniem skierowania wniosku do sądu przez bagiety - bardzo rzadko, praktycznie niespotykane
- umorzeniem po skierowaniu sprawy do sądu przed wydaniem wyroku nakazowego - rzadko
- umorzeniem po złożeniu sprzeciwu od wyroku nakazowego - bardzo często, powiedziałbym że to reguła
- w