Wpis z mikrobloga

Mirki dajcie cynk w komentarzach po jakim czasie pojawiła się wasza przesyłka z USA via USPS na WER Warszawa. Pytam konkretnie o paczkę/parcel priority mail international. U mnie minął miesiąc i ciągle wisi w powietrzu :(. (tak obdzwoniłem już wszystkie mety itp :). Każą czekać. Wołam @Hank3, @ktostujestdieselem, @nico bo widziałem, że coś tam wrzucaliście kiedyś... Dzięki. Jak gro odpowiedzi będzie 3 miesiące to sobie odpuszczę nerwy i oleje tracking na kolejnych pare tygodni.
#usps #pocztapolska #usa #pytanie
  • 18
@SunriseOverEverest: Paczka nadana 14.12.2021, 21.12.2021 opuściła OKĘCIE, na WER Warszawa weszła 25.01.2022, dostarczona 09.02.2022. Nadawca 17.01.2022 złożył reklamację, nie wiem czy to coś przyspieszyło, ale jak dzwoniłam na WER Warszawa pan powiedział, że najlepiej złożyć reklamację, wtedy PP zrobi wszystko, żeby znaleźć przesyłkę byle nie płacić. Odprawa celna trwała dwa tygodnie.
@SunriseOverEverest:
Teraz dwa miesiące to norma, nałożyły się na siebie ograniczenia związane z pandemią oraz nowe przepisy unijne odnoście cła i VAT.
A transport wygląda w bardzo dużym uproszczeniu tak
1. Przesyła trafia do transportera zbiorczego i zostaje wysłana z kraju nadawcy
2. Transporter trafia na magazyn na terenie lotniska
3. Transporterowi zostaje nadany nr kontrolny (na poziomie unijnym)
4. Transporter trafia do WER
5. Paczka opuszcza transporter
6. Paczka trafia
@SunriseOverEverest: Hj, mam takie pytanie, gdzie dzwoniłeś? Czy do USPS można się dodzwonić albo wysłać email? Bo jedyne co znalazłem to numer 1-800 ale nie mieszkam w USA...

Mam First-Class Package International Service, od 2 miesięcy paczka wisi na tracking usps na:

Your item arrived at our USPS facility in JAMAICA NY INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER on December 16, 2021 at 12:13 pm. The item is currently in transit to the destination.
@blargotron: Do usps nie dzwoniłem, USPS ma obskoczyć nadawca. Czekam na info wciąż.... aczkolwiek po wpisach @ziemzu i @pcela, uzbroiłem się w cierpliwość i czekam do 1 marca na pojawienie się paki ze statusem WER. (czyli miesiąc od opuszczenia Okęcia wdg. USPS). Co do poczty polskiem to obdzwanianie infolinii i numeru ogólnego WER Warszawa. Co do Twojego statusu - JAMAICA to jeszcze jest przed lotniskiem NY. Moim zdaniem twoja przesyłka
@SunriseOverEverest:
"C" oznacza, że jest to paczka pocztowa. Taka przesyłka ma pełny tracking od nadania aż do wydania odbiorcy.

U - to przesyłka listowa nierejestrowana (czyli taki list co wrzuca się do skrzynki nadawczej), tu śledzenie działa tylko w Stanach, choć czasem ktoś się jebnie i wprowadzi nr do naszego śledzenia. Tak naprawdę jest to nr deklaracji celnej.

Co do reklamacji, to musi zgłosić ją nadawca, bez względu czy przesyłka jest
@pcela Udało się, magicznie po pomocy WER paczka w ciągu 2dni, pojawiła się na WER, została oVATowana, i przyszła w moje rączki... Heh zapomniałem, że nabijają vat od paypala plus koszt wysyłki na paczce... także ten. Zobaczymy jak szybko dojdzie lotnicza paka polamerem.

Najgorsze jest to, że teraz przesyłki z Danii mi wiszą. RR weszło na WER dwa dni po wysłaniu. CC niestety wisi w powietrzu od tygodnia po wylocie z Danii