Wpis z mikrobloga

HISTORIA W CZTERECH AKTACH

Jakiś czas temu schodzę rano do kuchni, a tam na parapecie kot. Ale nie mój. Wpuściłam, nakarmiłam, pogłaskałam. Nazwałam go Wafel.

Wafel jest w całkiem dobrym stanie, nie wygląda na bezdomnego, raczej na kitka szukającego wrażeń i darmowej karmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odwiedził mnie jeszcze kilka razy. Podobno jacyś ludzie z mojej ulicy wzięli go na stałe, więc albo się zgubił, albo ktoś go wyrzucił, albo jednak był bezdomny, ale że nieźle sobie radził to nie było tego po nim widać.

#koty #smiesznypiesek #pokazkota #kitku #kot
asadasa - HISTORIA W CZTERECH AKTACH

Jakiś czas temu schodzę rano do kuchni, a tam...

źródło: comment_1644483053mzXCdX6WmMbWqevZEDoLNS.jpg

Pobierz
  • 15
@tHoePs: Nie, jeden z moich kotów dwa razy w tygodniu dostaje miskę mleka. Tak, wiem że nie powinien. Nie, nie ma po tym sraczki. Niestety nie da się go od tego odzwyczaić, bo na codzień kotami opiekują się rodzice, którym nie da się przemówić że kot krowiego mleka nie powinien pić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@luukasek: nie, bo kitki nie miały okazji się spotkać, chyba że gdzieś na podwórku. Ale to i tak musiałyby mieć kontakt płciowy albo się podrapać nawzajem czy ugryźć.

Współczuję twojemu kitkowi ( ͡° ʖ̯ ͡°) to bardzo smutne. Co teraz z nim będzie?
@asadasa: mój jest typowym domowcem, od zabrania z schroniska, ok 1 rok temu, jedynie na balkon wychodził. więc to chyba tak nie do końca z tym zadrapaniem.

na tę chwile leczę co mogę, ale już przesądzone z tą chorobą.

najważniejsze byle by go nie bolało, i nie było uporczywe trzymanie przy życiu. :(
@luukasek: no to możliwe że pomyliłam z inną chorobą która się przenosi przez kontakt z innymi kotami. Teraz przeczytałam że FIP niekoniecznie tak się przenosi.

Biedny kitek, bardzo mi przykro. A jak on funkcjonuje na co dzień?
@asadasa: jakoś jeszcze funkcjonuje,bardzo mało je, więc kroplówka co 2 dzień. dziś kończymy z kroplówkami, przyszły tydzień będzie decydujący.
lekarz nie daje nadziei, bo na tę chorobę nie ma leku. więc kwestia czasu jak będziemy się żegnać :(
@Asgareth: tak sprawdzam sobie ich i jakoś nie widzę info że wyleczyli. jedynie info że leczą lub są w trakcie trwania terapii.

dodatkowo przeszukałem net, czy coś mi umknęło, i nie. FIP i FCoV jest nieuleczalny na 10.01.2022. na kocie mi zależy, ale jak pisałem, nic na siłę, więc jak będzie źle. będziemy się żegnać.

najgorsze w tym wszystkim jest to, ze za tydzień( w dzień kota) będzie dopiero rok jak