Wpis z mikrobloga

Pracując od ok. roku na mac i pc na zmianę, doszczętnie popsułem sobie umiejętność szybkiego pisania bezwzrokowego. Jak wiadomo z czystej złośliwości korporacyjnej w mac i pc są odwrócone klawisze do polskich znaków i inne kwiatki jak odwrotne działanie touchpada. O ile obsługa touchpada jest prosta do ogarnięcia, to mózg świruje przy pisaniu. Jak żyć? Podmienić klawisze w jednym z systemów? Są jakieś patenty? #macbook #klawiatura #pisanie #apple
  • 11
@SchwererGustav: karabiner-elements i zmieniasz klawisze jak chcesz.. co do touchpada to ja sie przyzwyczaiłem (zresztą macbook ma najlepszy touchpad na rynku i to raczej inni powinni aspirować do niego a nie na odwrót..) problemem było dziwne zachowanie myszy na macu ale to rozwiązałem przez unnaturalscrolwheels
@Nie_znany: wiem, że się da - napisałem przecież "czy podmienić klawisze?". Pytam czy to się sprawdza, czy nie krzaczy, czy lepiej w mac, czy w pc? Które ustawienie jest bardziej ergonomiczne do szybkiego pisania?

@EWRNB jak szukasz dramatów, to może zajrzyj na stronkę superexpres, albo pudelka, na pewno znajdziesz taką dramę jakiej szukasz : ]

@klinaklinem i to jest jakaś opcja, choć kosztowna. Od niedawna programy Autodesk, które obsługuję mają wersję
@bruuh: z touchpadem masz zupełną rację, co do myszy to akurat ciągle mam jakieś przygody z Logitech MX Anywhere2s, którą można sparować z 3 urządzeniami - w praktyce na PC trzyma stabilnie, na mac trzeba co 2-3dni parować od nowa, a okno bluetooth nie wykrywa urządzeń i dopiero reset pomaga. Znając podejście apple przy zamiennikach przejściówek, to pewnie tylko Magic Mouse działa z macbookami bez przygód?