Wpis z mikrobloga

Hej,
Może się ktoś podzielić opinią na temat czujnika ruchu #sonoff SNZB-03 na zigbee? Głównie interesuje mnie automatyzacja i warunki np: jeśli jest po zmroku lub później niż HH:MM i został wykryty ruch to... Czytałem jakąś recenzję z 2020 i autor narzeka na brak takich możliwości. Zastanawiam się jak to wygląda obecnie, może wyszły jakieś update który umożliwia budowanie takich reguł.
#dyi #majsterkowanie #smarthome
  • 7
@sajmonm: Czujnik, jak każdy czujnik, jest i powinien być głupi, to serwer decyduje co zrobić z przychodzącymi z niego danymi. W HA czy jakimkolwiek innym bardziej rozbudowanym systemie możesz sobie dowolnie kształtować automatyzacje a co za tym idzie reakcje na dowolny czujnik na podstawie każdego innego wejścia jak n.p. faza księżyca czy różnica wagi przed i po porannej kupie. To wszystko jest dla niego przeźroczyste, sygnał to sygnał nie ważne z
@nawri: Niby tak, ale trafić do tego kompatybilne gniazdko które będzie chodziło z naszą lokalizacją to dziękuję. Wiem, że jest apka co obsługuje wszystkie regiony, ale jakoś miałem problem podpiąć pod nią bramkę. Z resztą mam sterowanie w akwarium zrobione na sonoff i jestem zadowolony.
@sajmonm nie wiem dlaczego ale założyłem że korzystasz z otwartego systemu smart home i że bez znaczenia jest firma czujnika. Sorki za mój błąd.
SNZB-03


@sajmonm: nie wiem, czy nie za późno już, ale ja mam 3 takie czujniki - dwa w łazienkach do pompy cyrkulacyjnej i jeden na schodach, do włączenia świateł. Te w łazienkach zjadają baterie, gubią bramkę i włączają cyrkulacje w pustym domu. Zresztą ten schodowy również odpala światło nagle, o 3 w nocy. Nie polecam ich.