Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,
jestem uczniem, który w tym roku kończy technikum jako mechatronik. Od przyszłego roku chciałbym iść na jakieś studia inżynierskie, jednak czytając dużo negatywnych opinii osób którzy kończyli studia typu automatyka i robotyka, ze #!$%@? robota w perspektywie zostania w polsce, ze wiekszość i tak idzie ostatecznie w programowanie, mam wątpliwości czy jest to dobry kierunek rozwoju. Sama dziedzina jest dla mnie w miare interesująca i mam z niej myśle dosyć dobre podstawy, aczkolwiek nie wiem czy nie lepiej od razu pójść na informatyke (z której strikte jednak mam wiedze na niezbyt wysokim poziomie - stąd też pytanie czy przy włożeniu odpowiedniej ilości pracy da rade to ogarnąc z niskego poziomu na studiach?). Szacując moje wyniki rozważam te kierunki - co byście wy wybrali?

#studia #studbaza #air #automatykairobotyka #mechatronika #informatyka #pw #sggw #psk

jaki kierunek?

  • Mechatronika Politechnika Warszawska 17.9% (12)
  • Automatyka, robotyka i informatyka przemysłowa PW 25.4% (17)
  • Informatyka SGGW 38.8% (26)
  • Informatyka Politechnika Świętokrzyska 17.9% (12)

Oddanych głosów: 67

  • 13
  • Odpowiedz
@leigterere Ja kończyłem technikum mechatroniczne i poszedłem studiować informatykę, szczerze powiedziawszy nie żałuję. Większość chłopaków z mojej klasy z technikum poszło na AiR i patrząc na to co robią na studiach (2 rok) to mało co ma to związek z technikum mechatronicznym.
  • Odpowiedz
@mlodyernest: polscy janusze mają takie myślenie
-masz fabryke śrubek
-zatrudniasz 100 pracowników, w tym 5 inżynierów i techników utrzymania ruchu
-95 pracowników pracuje aż im ise z dupy kurzy
-tym 5 mimo że nie produkuja ani pół śrubki musisz zapłacić 3 razy tyle ile płacisz pracownikowi
no i potem kończy się ciągłym patrzeniem na ręce i #!$%@? się na automatyków i elektryków
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: na pw na automatyke robotyke i informatyke przemysłową liczy się mi średnia z egzaminów zawodowych (mam min.90%) zamiast fizyki, matma i ang rozszerzone na przynajmniej dobrym poziomie powinny być więc progi to nie problem w tym przypadku. A tak z ciekawości skąd takie zdziwienie ze po technikum na air na politechnike?
  • Odpowiedz
@leigterere: nikogo na politechnice nie ma po technikum, jakies pojedyncze osoby maks. Ja nigdy o zadnej nie slyszalem ani nie spotkalem, jeden tylko znajomy kiedys dostal sie na niestacjonarne jakis podrzedny kierunek
  • Odpowiedz
@FanatykBimbru: nie, ale osoby po technikach slabo pisza mature albo jej nawet nie pisza. Nie mowie o wszystkich ale o wiekszosci. A na AiR na pewno duzo punktow wymagaja dlatego moje zaskoczenie, ale nie wiedzialem ze na pw egzaminy zawodowe doliczaja - pierwszy raz sie z taka ocena spotykam.
  • Odpowiedz
@Betoniarka69: przecież wynik matury zależy od tego jak się sam przygotujesz a nie od zajęć w szkole. Ja jestem po #!$%@? technikum ale się ogarnąłem pod koniec 3 klasy i kułem do matury i zdałem matmę rozszerzona na 80% i sporo osób miałem po technikum na kierunku studiów. Co prawda nie po takim gównianym jak ja ale zawsze xD, były też osoby z topowych liceów. Oczywiście ci po lepszych szkołach sobie
  • Odpowiedz
@leigterere: nikogo na politechnice nie ma po technikum, jakies pojedyncze osoby maks. Ja nigdy o zadnej nie slyszalem ani nie spotkalem, jeden tylko znajomy kiedys dostal sie na niestacjonarne jakis podrzedny kierunek


Ziomek co Ty #!$%@? xD

  • Odpowiedz
@leigterere: a co ci się najbardziej w mechatronice podoba? Jak lubisz miszmasz który był w technikum to na studiach będzie jeszcze większy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem po mechatronie i poszedłem na infe, tylko dlatego że projektowanie i programowanie na mechatronice mi się podobało
  • Odpowiedz