Wpis z mikrobloga

@FejsFak: w tym szaleństwie jest metoda, zakładając panele teraz tj. do końca lutego łapie się na stare przepisy odnośnie fotowoltaiki ( stare zasady są bardziej opłacalne). Jak założy teraz, to po jakimś czasie może to wywalić w #!$%@? i założyć panele (do ma 10kw) na starych zasadach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@czarny1989 nie ma szans że zgnije, zdejmowałem winobluszcz z jednej elewacji który pod podbitką przeszedł 15m i wypuścił normalne zdrowe liście po drugiej stronie dachu

Że zarośnie panele to na pewno ale brak słońca jemu nie groźny - no i na pewno to nie zwykły bluszcz bo ten jest zimozielony, to winobluszcz i jak większość pnączy jest niezniszczalny
  • Odpowiedz
@lubieswiezebuleczki: Być może, botanikiem nie jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź jednak pod uwagę, że suche liście już tam leżą i jeśli zdjęcie nie zostało zrobione ,,na pokaz", to przykryte panelami nie będą schnąć, tylko kumulować wodę. I o ile sam bluszcz może to przetrzymać, to o blachę zabezpieczoną tylko ocynkiem już bym się martwił.
  • Odpowiedz
@czarny1989: ja bym się bardziej martwił pożarem !? W lato panele mocno się nagrzewają + wysokie napięcie w kablach DC pod panelami no i do tego dochodzi jakość wykonania przez wykopowego fachowca (°°

BTW, niech ktoś to wrzuci na facebookowe fora o fotowoltaice xD
  • Odpowiedz