Wpis z mikrobloga

@KorwinizacjaPrzelyku: nie wiem po co sie klocisz jak nie masz racji, świadomość człowieka to cecha, która oddziela nas ludzi od zwierząt, gdyby człowiek nie był świadomy to byłby po prostu kolejnym innym zwierzęciem na planecie, które jedyne czym się wyróżnia to wyglądem
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: Już wiem kto i za jaką władzą byłby w 39, mówić, że zwierzęta nie mają świadomości jest tak idiotyczne, że nawet nie mam wyjaśnień na twoją ciemnotę. Ja wiem, że pewnie naczytałeś się za dużo Starego testamentu czy coś, ale wystarczy mieć w domu psa, żeby zauważyć, że ma on dużo więcej świadomości od niektórych ludzi.
Każdy organizm na świecie ma swojego rodzaju świadomość czy to ja ty, zwierzę
  • Odpowiedz
@Sikajajami: Nie czytam starego testamentu, jedynie badania naukowe i jedynym bytem *potwierdzonym*, który posiada świadomość jest człowiek, a zwierzęta czy drzewa XD go nie posiadają i to nas tak bardzo różni, nas ludzi od innych zwierząt czy istot
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw: O których badaniach mówisz? Wiem, że mirror test bywa współcześnie krytykowany (badania opublikowane w 2019 sugerują, że przechodzą go także ryby), ale sprecyzuj czy chodzi Ci o konkretnie o consciousness/self-concept?
  • Odpowiedz