Wpis z mikrobloga

Planuje podłączyć światłowód 300mb z Orange. Jaki kupić router tak do 200zl? Ewentualnie 300 jak spora różnica. Ma być tak, że pociągną mi kabel, podłącze i po prostej konfiguracji działa. Najdalszy punkt odbioru to 3 ściany i z 10 metrów, router z plusa dawał radę na 2 kreski. Na raz będzie obsługiwał max kilka urządzeń, no może 2 tv w Netflixie 4k na raz się zdążyć mogą. Coś znacie takiego z routerów czy ten Funbox 3.0 da radę i nie trzeba czegoś innego?

#orange #pcmasterrace #swiatlowod #router
  • 12
@Ant7: Funbox powinien dać radę spokojnie, ale na wszelki wypadek poproś montera o pozostawienie konwertera na światłowód, jakbyś chciał coś własnego podpiąć w przyszłości.
Nie zmienia to w ogóle Twoich kosztów, a jest future proof.
@Bogdan_Boner: No przeliczyłem się, 60zł za 300mb plus 20zl opłata za dom wolnostojący, czyli 80zł co miesiąc. W tym dają router Funbox 6.0 podobno dobry i instalacja i kable darmowe. Jak w bloku ktoś mieszka to nie ma tej opłaty więc 60zł, eh.
@krzywy_kanister: Tak, rozmawiałem z konsultantem przez telefon i też się pytałem o to, bo do 300mb mówię do niego że nie dajecie czasem Funbox 3.0? A on że nie, że teraz do każdego pakietu jest 6.0 i dobrze to chodzi, oddaje przepływ dobrze.