Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@aarahon: taka Twoja interpretacja do której masz prawo. Trochę niepokoi mnie, bo wygląda jakbyś nie widział niczego złego w napadach i kradzieży stawiając je ex aequo z walką o poszanowanie.
Gonzales to karykatura, dla niektórych obrzydliwa, a dla innych powód do dumy. Autorzy bajki raczej skupiali się na warstwie rozrywkowej, a cała dyskusja tyczy się rzekomej rasistowskiej propagandy, która akurat Latynosom nawet do głowy nie przyszła, bo w ich kulturze rasizm
@sidhellfire: @Powiew_morskiej_bryzy: To że Speedy Gonzales był serowym bandytą zostało wspomniane ostatni raz przed jego wycofaniem, potem nigdy o tym nie słyszałem ale wrócili do tego dużo później ale wtedy już bajek nie oglądałem. Wszystkie jego inne cechy zostały, wręcz powiedziałbym że dołożyli mu pociągu do kobiet. Ja to tak odbieram bo oglądałem dużo Looney Tunes i jest to moja teoria ale sam byłbym za tym żeby nie usprawiedliwiać kradzieży
@enforcer: znałem się kiedyś z gościem z Meksyku i go pytałem jaki mają stosunek do czerpania z ich tradycji w popkulturze. Jak np. Bajki właśnie, gry itp. Czy to nie jest dla nich jakaś profanacja wartości. Ale mi powiedział że oni się w sumie zawsze cieszą jak widzą meksykańskie akcenty i że się ich kultura propaguje na świecie.
Co do Latinx to jest za tym jakaś logika. Angielski nie ma form męskiej, żenskiej natomiast używano latino czyli formy typowo męskiej (latina żęńska), latinx jest czymś dostosowanym do angielskiego (albo bardziej amerykańskiego na ich potrzeby).

Co do Speedy Gonzaleza - debilizm sprzed lat odkopywany wielokrotnie ale firmy odrobiły lekcję i zaczęły robić "lokalne" produkcje.

O ile ma się jakąś kulturę z której się jest dumnym (w przeciwieństwie do USA) to jest
Radus - Co do Latinx to jest za tym jakaś logika. Angielski nie ma form męskiej, żens...

źródło: comment_1644234527oQTFjNd4ncoSTVte2AYzIs.jpg

Pobierz