Wpis z mikrobloga

Big Game SIX

Triple West Coast IPA uwarzona przez browar Wrężel. Na rynku od grudnia. Wcześniej opisywałem FIVE . Kolejne piwko z serii Big Game. Oczywiście jest to kolejny mocny i aromatyczny triple. Kolor bursztynowy, raczej jaśniejszy bursztyn niż ciemniejszy. Piana mizerna. Pachnie owocowo, w typie liczi, limonka, a jednocześnie słodko, landrynkowo, miodowo. Aromat oceniam jako neutralny - jest ok, nie ma wad, ale zachwytów też nie, zwłaszcza, że według mnie dla tego typu piwa powinien być nieco bardziej wytrawny. W smaku jak na wersję triple to jest dość lekkie. Oczywiście podbudowa goryczkowa jest solidna. Majaczą nuty ciasta drożdżowego. Mamy też winogrona. Ma dość nietypową pikantną nutę. Coś jak goździki. Psuje to trochę odbiór, bo z założenia powinienem dostać coś, co będzie jeszcze bardziej nachmieloną West Coast DIPĄ, a mam wrażenie, że nie do końca tak jest. Niby nie ma wielkich wad, ale oceniam je bardziej jako sprawdzenie się w stylu przez browar Wrężel niż jako coś, co miałoby być w regularnej ofercie i mieć rzesze zwolenników.

#chwedpije #piwo #pijzwykopem #ocenpiwo #craftbeer
chwed - Big Game SIX

Triple West Coast IPA uwarzona przez browar Wrężel. Na rynku ...

źródło: comment_1644166448JcJD2zVeTVeVWOB31MSG9d.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz