Wpis z mikrobloga

#dzieci #dieta #rodzicielstwo #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie #lekarz #alkohol

Kiedy i w jakich przypadkach odrobaczacie siebie/ swoje dzieci? Czy profilaktyczne odrobaczenie (jak nie ktore matki stosuja np. raz na rok/2 lata) ma wogole jakikolwiek sens?

Pytam bo syn mi zgrzyta zebami w nocy przez sen. Dentysta mowi ze stomatologicznie wszystko jest ok i zeby zwrocic uwage na pasozyty (np. glista ludzka). Z probek kalu i krwi dziecku nic nie wyszlo a dzieciak dalej zgrzyta. Jedna zony znajoma poleca nam mimo wszystko odrobaczanie. Ma to sens?

PS i czy to prawda ze dorosli jak przyslowiowo zapija robaka (wodeczka przez weekend np. 0,5l/glowe) to ewentualne robaki potrafi taka kuracja wybic (podobno jak kwas z kiszonej kapusty)?
  • 17
@AntiAdzik: A badanie kału robi się jak jest pełnia księżyca. Wtedy robaki schodzą w dół znosić jaja.
A tak to może badanie mic mie wykryć.
Parazytolog mówił mi tez, ze jest taki robak jak przywra, która znosi jaja raz w roku i tylko w tym momencie da się wykryć czy mamy ją w swoim organizmie
@AntiAdzik: Lekarz mi mówił, ze bardziej wychodzi co masz na biorezonansie niż na badaniu kału. Ze przy badaniu kału trzeba „mieć szczęście” zeby coś wyszło.
Generalnie zgrzytanie to już sygnał.
Myśl o odrobaczaniu a nie kolejnych badaniach.
A dziecko wiadomo, ze może mieć tego więcej bo chwyta różne rzeczy itp
@drGreen: Kosmiczne to z dupy wziąłeś. Z pełnia księżyca jest potwierdzone naukowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest specyficzna dziedzina medycyny i jest niewielu specjalistów.
Pasożyty już tak wewoulowaly, ze standardowe badania ich nie wykrywają co OP potwierdził, w tym wpisie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tej pory niektórzy pediatrzy przepisują dorosłym ludziom środki na odrobaczanie od weterynarza ( ͡° ͜ʖ
@drGreen: Jak mówiłam pare dni temu, nie mam w małym palcu wszystkich badan. Jestem aktywna w dziedzinie badan i codziennie czytam nowe.
Czytałam tez takie badanie o małpach- ze jedna grupa małp wychowywała się przy metalowej atrapie matki a druga grupa przy pluszowej i wnioski takie, ze małpy które wychowywały się z zimna matką w dorosłym wieku cierpiały na adhd, były agresywne, nie potrafiły zbudować relacji.

I co, mam teraz SPECJALNIE
@zaloz_konto23: Nie zięba. Nie słucham youtuba tylko czytam ¯_(ツ)_/¯
Przyczynami chorob są bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty.
Ale niestety o tych ostatnich bardzo niewiele się mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz w czasach korony nie ma innych chorob niż pochodzenia wirusowego to już wgl nie temat na czas obecny XDD
Jak mówiłam pare dni temu, nie mam w małym palcu wszystkich badan. Jestem aktywna w dziedzinie badan i codziennie czytam nowe.


dobre :-D z dziedzin typu biorezonans czy zywe badanie kropli krwi? XD

I co, mam teraz SPECJALNIE DLA CIEBIE, szukać tego badania, poświęcać swój czas zeby tonie coś udowodnić?


Jezeli twierdzisz, ze jest to potwiedzone naukowo to nie poiwnno byc trudno cos takiego pokazac, Wiem, ze nie znajdziesz SPECJLANIE DLA MNIE
@AntiAdzik Alkohol nie pomaga wybić pasożytow, a tworzy mu odpowiednie warunki do pasożytowania, to mit, że pomaga. Bez leków farmakologicznych raczej nie da się ich wybić ziołami czy kiszoną kapustą itp.