Wpis z mikrobloga

Biorąc pod uwagę, że zajmuję się #webdev i jestem na codzień użyszkodnikiem #linux , czy jest jakikolwiek sens inwestowania w #macbookpro , skoro za te same pieniądze dostanę co prawda brzydszego, ale lepszego pod względem parametrów della czy inne hp?

Szukam czegoś mobilnego. Pracuję na stacjonarce, mam jeszcze sony vaio, ale chcę jakiś sprzęt, na którym będzie szło popracować w terenie a jednocześnie nie będzie mi szkoda rozwalić go o ścianę ;) Czyli nie podstawowe narzędzie do pracy, dla tego pomyślałem o macu ;)
  • 19
@wow: Lubię jak coś dobrze wygląda ;) Mac przeciwieństwie do ibm/lenowo się tym może pochwalić, chociaż faktycznie chyba na tym zalety by się kończyły i szkoda wydawać kasę na jabłko, które w dodatku już jest nadgryzione ;)
@npsr: mam w pracy iMac'a i pracuje się zajebiście ;) Od kilku lat robię na nim strony i różne graficzne projekty. Nie pracowałem nigdy na linux'ie, ale do pracy to nie ma porównania z Windowsem. Mission Control bardzo przyspiesza pracę.

Jednak mam na virtualbox'ie windowsa w razie czego, czasami się przydaje.
@grzemach: @Hauleth: apache ssie ;) Chociaż na lapku to byle co może być ;) Jak znam życie i tak bym linucha na tym postawił - co znów zwiększa wątpliwości ;)

@magik111: czego używasz do kodowania? Kiedyś tam miałem przyjemność z jakimś miłym IDE na macu, miało tylko jeden minus: było BIAŁE :P

@Dreszczyk: zastanawiam się raczej nad jakąś używką ;) Chcę mieć coś z czym nie żal będzie
@npsr: Mam Adobe CC. Dreamweaver sprawuje się zajebiście, kolor tła da się zmienić chyba ;)

Ale szczerze gdybym miał kupić za swoje pieniądze to bym musiał się zastanowić bo naprawdę to droga inwestycja :) no ale jak hajs się zgadza to wiesz... ;)
della vostro


@Dreszczyk: właśnie to jest bardzo silna propozycja ;) Widziałem chyba na alledrogo w całkiej przyzwoitej cenie jakieś 14stki.

@magik111: właśnie nie chcę jakiejś fortuny wydawać na to, bo z założenia nie chcę płakać jak przypierniczę o coś torbą z nim ;) Więc mam do wyboru albo lepszy lapek tradycyjny, albo gorszy macbook ;)
@npsr: mam wersje 3550, czyli 15,6 - działa znakomicie, ergonomia super, nigdy bym się go nie pozbywal, gdyby nie ważył prawie 3kg :( chce kupić najtanszego aluminiowego ultrabooka z i5 bez grafiki


@magik111: bez przesady ;) Już nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem windowsa na kompie ;) Chyba tylko w pracy i to na vboxie ;)

@Dreszczyk: Przemyślę to, brzmi kusząco, tylko faktycznie trochę spory. Właśnie chciałem coś mobilnego a nie kolejnego kloca, którego z domu nie wyniosę. Ale przemyślę to ;)
@npsr: nie no bez przesady, mieści mi się do plecaka, ale na dłuższe podróże może być uciążliwy...

Ja po prostu juz nie potrzebuje 8gb ramu i dużego wyświetlacza, ale jak robilem na nim projekty czasami 'na wyjeździe' to chodził super :)
@wdowapotedlarzu: No ja właśnie teraz też nie potrzebuję kolosa, bo jak wspomniałem: mam na czym pracować. To tylko jako zabawka do biegania po mieście, ale parametry zawsze kuszą.

Ostatnio właśnie jak postanowiłem kupić lapka to się skusiłem: klocek mi pół biurka zajmuje ;P

@wdowapotedlarzu: pierwszy raz tu widzę, żeby ktoś używał Gentoo ... i przyznam szczerze, że sam nigdy nie korzystałem, chociaż trochę dystrybucji przerobiłem ;) Coś więcej na jego