Wpis z mikrobloga

Nie ma większego absurdu niż dogmatyzm w #nauka
Element kultury człowieka ktory ma za zadanie wątpić, zadawać pytania, argumentowac i udowadniać sobie rację niektórzy traktują jak dogmatyczną wiare z uciszaniem krytyki, krytki któa jest podstawą nauki.

Sytuacja z życia wzięta. Popularny funpage naukowy na FB opublikował pracę która pokazywała że osoby otyłe dotknięte bodyshamingiem miały gorzej niż bez bodyshamingu, że krytyka ich nie pomagała im rozwiązać problem a wręcz utrudniała.
Zaznajomiwszy się z tą pracą podjąłem się krytyki, że o ile te wnioski są zapewne prawdziwe jeśli nei był obłędów metodologicznych, o tyle żeby ocenć bodyshaming nie można powoływać się tylko na jedną storne medalu - wyniki otyłych, ale trzeba to wyważyć z wpływem na zdrową częśc populacji - czyli czy przypadkiem bodyshaming nie powoduje że wśród zdrowej reszty populacji, w obawie przed bodyshamingiem większa ilośc oósb nie pozostaje zdrowa i nieotyła.

Zbanowali mnie. Serio. Za samą myśl o konfrontacji bodyshamingu u otyłych z grupą nieotyłą, u ktorej obawa przed wyśmiewaniem może przynościć pozytywne wyniki. Profil naukowy...

#filozofia #filozofianauki #medycyna
  • 7
  • Odpowiedz
@Russel_Beagle: no to możesz na funpagach foilozoficznych etycznych czy moralistycznych roztrząsać czy jest to "dobre, głupie lub krzywdzące" ale na funpagu naukowym może być to zwyczajnie prawdziwe, a blokowanie samej myśli by porównywać do wyciągania szerszych wniosków jest zwyczajnie antynaukowe.

@Werdandi: łochocho, co jeszcze myślę panie ekspercie od moich myśli?
  • Odpowiedz