Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 93
@ilem: mam znajomego co ma kilkadziesiąt świń i niestety Piechociński bardzo dobrze ocenia obecną sytuację. Znajomy zmniejsza inwentarz. Jest podłamany. Dobrze że bez kredytów to tylko zamknie interes i poszuka innego zajęcia.
  • Odpowiedz
@instalacja ale wiesz że świat nie jest czarno-biały? Osiem gwiazdek w moim serduszku.
To, że mam wyrobione zdanie na temat polityki rolnej prowadzonej przez UE wzglęm Polski nie oznacza, że uważam, że sama Unia jest zła. Wręcz przeciwnie, jestem fanem pewnej wariacji koncepcji Europy tysięcy Lichtensteinów. UE jest czymś najlepszym co się nam przydarzyło, co nie odbiera nam prawa do krytyki rzeczy które uważamy za złe.
Jeżeli ktoś dzieli świat na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@widmo82: Skąd taki problem? Brak polskich ubojni?

@ochar: oferowana cena skupu jest krytycznie niska. Nie zagłębiałem się w temat ale jedyne wyjście to chyba własna masarnia i sklep do kompletu.
  • Odpowiedz
Heh. U mnie w wiosce rolnik który całe swoje życie (45 lvl) jak również jego rodzice miał krowy, kury, kaczki swinie itd. Mimo że był prawie samowystarczalny, w sklepie tylko kupował chleb i jakieś p------y, to teraz musiał zrobić prawko i iść do normalnej roboty. Niestety smutno mi bo nie będę miał skąd wziąć mleka świeżego, które codziennie od 24 lat piłem... ()
  • Odpowiedz
@ilem: niestety, produkcja (taka jak do tej pory) przejdzie do lamusa. Od ponad roku hodowcy trzody dokładają do produkcji, ASF obejmuje praktycznie połowę Polski (gdzie nawet rolnicy z niebieskiej - buforowej strefy) mają problemy ze sprzedażą żywca... Dodatkowo ciągle rosnące ceny mikro i makro elementów stosowanych do produkcji paszy jeszcze bardziej podnoszą koszta, nie mówiąc już o rachunkach.

Coraz więcej rolników decyduje się na tucze nakładcze, proponowane przez korpo -
  • Odpowiedz