Wpis z mikrobloga

bardzo chętnie posłucham podpowiedzi, ciągle się uczę:) mówię serio, napisz coś więcej, co byś zmienił:)


@Shilghter: Idź z nimi na jakieś forum foto, to dostaniesz pełny zestaw błędów, które popełniłeś. Egzaltowanie się pozytywnymi komentarzami wykopków, którzy w większości guano wiedzą nt. fotografii, jest zwyczajnie głupie. Tylko doświadczeni fotografowie są w stanie pokierować cię w dobrą stronę, bo oni widzą wszystko – w przeciwieństwie do kogoś, kto po prostu się na
  • Odpowiedz
@adam-photolive: Nie takie samo. Masz znacznie dłuższy czas naświetlania. Spróbowałbyś na takim samym czasie naświetlania jak OP to byś miał szum. Zresztą na tym zdjęciu co wkleiłes nie da się nawet odczytać dużego tekstu na billboardzie. I przeswietlone piksele się rozlewają. Ilość szczegółów jak z małpki 2MP.

BTW: Nie twierdziłem że nie da się smartfonem zrobić jakiegokolwiek dobrego zdjęcia (w dobrych warunkach oświetleniowych albo kiedy wystarczy format wielkości ekranu telefonu
  • Odpowiedz
@Brak_wolnych_loginow: faktycznie hak jest :) Na drugi raz pomyślę, żeby coś ze sobą wziąć do dociążenia, przyda się na taki wiatr jak był :) Ech, no nie widze tego horyzontu aż tak, ale właśnie siadam na duży ekran i będę się przyglądać :)
  • Odpowiedz
co ty za bzdury gadasz ja swoim starym galaxy s7 takie robiłem 7 lat temu. Po prostu trzeba umiec sie obslużyc a nie pisać kocopoły. Zobacz sobie profil "oderwany" na insta co facet smartfonami robi


@adam-photolive: A widzisz te szumy i utratę jakości na zdjęciu? Bo ja nawet na małym powiększeniu widzę jaka to kaszana. Niestety, ale fizyki nie oszukasz, jak masz małą matrycę (fizyczny rozmiar nie megapiksele) to nigdy
  • Odpowiedz
faktycznie hak jest :) Na drugi raz pomyślę, żeby coś ze sobą wziąć do dociążenia, przyda się na taki wiatr jak był :) Ech, no nie widze tego horyzontu aż tak, ale właśnie siadam na duży ekran i będę się przyglądać :)


@Shilghter: Czym robisz fotki? Bo jak masz w aparacie stopkę, to za kilkanaście złotych możesz sobie dokupić poziomicę doczepianą do niej. Lampy przy takich zdjęciach i tak nie
  • Odpowiedz
nie widze bo oglądasz zdjecie screena wrzucone na mirko zmielone przez fejsbuka a ja mam zdjecia w oryginale na komputerze


@adam-photolive: To wrzuć na jakiś hosting oryginał i wklej linka, pozachwycajmy się tą jakością w pełnej krasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adam-photolive: Facebook nie dorzuca szumów. Jeśli nastąpiło zmniejszenie zdjęcia względem oryginału, to szumy też uległy zmniejszeniu.

Smartfony próbują oszukiwać poprzez zastosowanie bardzo agresywnego odszumiania i wyostrzania krawędzi. Z pozoru takie zdjęcia wyglądają nieźle zwłaszcza na małym ekranie, czasem niemal identycznie jak z lustrzanki / bezlusterkowców, ale jak się lepiej przyjrzeć to w newralgicznych punktach gdzie powinno być więcej szczegółów, tych szczegółow wcale nie ma.
  • Odpowiedz