Wpis z mikrobloga

PzKpfw III Ausf. J nr '556' z leichte Panzer-Zug/Stab/II./SS-Panzer-Regiment 1 (SS-Panzergrenadier-Division "Leibstandarte SS Adolf Hitler". Zdjęcie wykonano 10 marca 1943 r. w miejscowości Dergacze na północ od Charkowa

Wbrew wielu opisom czołg ten nie należał do 5./II./SS-Panzer-Regiment 1, gdyż pojazdy wchodzące w jej skład miały następujące numery:
- '505' (Kompanieführer)
- '504' (Kompanietrupp)
- I Zug: '515', '516', '517', '518'
- II. Zug: '525', '526', '527', '528'

Równocześnie Stab/II./SS-Panzer-Regiment 1 posiadał takowe numery:
- '555' (Abteilungskommandeur)
- '554' (Abteilungsadjutant)
- leichte Panzer-Zug: '556', '557', '558', '559'

Zapraszam do obserwowania tagu #dookolarzeszy

#dookolarzeszy #iiwojnaswiatowa #historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #wojna #niemcy #gruparatowaniapoziomu #wojsko
royal_flush - PzKpfw III Ausf. J nr '556' z leichte Panzer-Zug/Stab/II./SS-Panzer-Reg...

źródło: comment_1643991157JJkmPVRaorgM5xwoP8ncpa.jpg

Pobierz
  • 17
@royal_flush: Wbrew wielu opisom czołg ten nie należał do 5./II./SS-Panzer-Regiment 1,
Bzdura. Należał, podajesz numeracje z roku 1942

Zdjęcie wykonano 10 marca 1943 r. w miejscowości Dergacze na północ od Charkowa
Niech będzie chociaż też zahacza o bzdurę.

Zanim zaczniesz mieć swój tag doedukuj się
@Kantar: Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jest dostępna praktycznie pełna dokumentacja fotograficzna z czołgami Stab/II./SS-Panzer-Regiment 1 oraz 5./II./SS-Panzer-Regiment 1 podczas walk pod Charkowem w 1943 r. Jaka niby według Ciebie była wówczas numeracja obu pododdziałów? Poniżej chociażby nr '505', '525', '527' czy '528' oraz część Stab/II./SS-Panzer-Regiment 1.
royal_flush - @Kantar: Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jest dostępna praktycznie pełna d...

źródło: comment_1643994878az2o8NQwrmtbmZarT3vwnO.jpg

Pobierz
@royal_flush: To jak bardzo niepoważny jesteś pokazujesz tym że nawet nie podasz źródła tabelki tylko jak rozumiem trzeba się domyslic na podstawie dopisku na dole.

Żarty sobie robisz?
Reagujesz agresja bo ktoś w końcu sprawdził twoje "ciekawostki"?
@royal_flush: ? A odniesiesz się do czegokolwiek w moim komentarzu? Jak chcesz rozmawiać ze sobą to spoko mogę już stąd wyjść.
Jeśli twoim zdaniem podstawą do dyskusji jest podanie przeze mnie konkretnego opracowania a przez ciebie screena 121.jpg to szkoda słów na to ilu ludziom pomieszales w głowie.
@Kantar Widzę, że nie ma sensu kontynuować dyskusji, skoro nie potrafisz po raz kolejny odpowiedzieć na to pytanie i nawet zdjęcia - czyli najlepsze możliwe źródło - nie pomagają. Podaj w takim razie screen z "Twojego opracowania", gdzie są podane numeracji tych pododdziałów. Gratuluję wiedzy, na pewno PzKpfw II Ausf. F wchodziły w marcu 1943 r. w skład bojowej 5./II./SS-Panzer-Regiment 1. Sprawdź sobie w Nipe G., Spezzano R., Platz Der Leibstandarte: A
@royal_flush Będąc w tym okresie w korpusie SS - kiedyś natrafiłem na wzmiankę o tym, że po bitwie o Charków, do bitwy na Łuku Kurskim, dywizja "Das Reich" miała oba pułki grenadierów zwiększone do 4 batalionów. Kojarzysz może taki fakt?
@ghost-protocol: Uwielbiam takie niszowe inby rodem z "Wielkiej Gry" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prowadząca:
- Co powiedziała hrabina Szlezwig-Holsztain cesarzowi Fryderykowi Hohenzelorowi Habsurgowi Trzeciemu gdy przypadkowo nadepnął jej na nogę w trakcie rautu 15 marca 1792 w ambasadzie Prus.
Uczestnik teleturnieju
- Odpowiadam na pytanie pierwsze za 25 tysięcy złotych... Hrabina powiedziała "Moja noga! Co jest do diabła?"
Prowadząca:
- Hm.... ja mam tutaj odpowiedź "Moja stopa!