Wpis z mikrobloga

Rowerowi Mircy i Mirabelcy! Nosze się z zakupem pierwszej nawigacji na rower i jestem już prawie zdecydowany na Garmin Edge 530. Kolega jednak mi ostatnio powiedział ze ma Wahoo (nie pamietam jaki dokładnie) i ze jest to niebo a ziemia. Jeżdżę nieregularnie, 95% asfalt, czasem ponad 50km, chciałbym w tym roku zrobić pierwsza setkę, łapie trochę kwadratów, aktywności udostepniam na Stravie. Trenażera żadnego nie posiadam. Powiedzcie mi proszę czy Edge 530 będzie ok czy warto rozważać jakieś inne rozwiązania? mieszkam w UK wiec jakby ktoś miał jakąś dobra promkę to byłoby cacy ;) #rower #szosa
  • 47
@jadkielbasiany:

Oba to liczniki która z grubsza robią to samo.
Garbin działa dłużej na baterii i jest tańszy. Ma wiele opcji ale nie musisz z nich nie korzystać.
Wahoo bardziej user friedly, jest prostszy i ma czytelniejszy ekran.
W 530 musisz mieć przygotowane wcześniej trasy gpx, jak np będziesz chciał do maca jechać i zjechać z trasy to niedość że nie możesz tej trasy wyznaczyć to jeszcze nawet jak sobie wcześniej na kompie przygotujesz trasę do tego maca to będziesz musiał zatrzymać aktualną trasę... czyli jedziesz trasę życia 500 km i nagle przez taką głupotę musisz ją podzielić na 250km + trasa do maca 5km + 250km dalej do celu
@odis:
na 250km + trasa do maca 5km + 250km dalej do celu

to akurat tak być nie musi. NIe trzeba zatrzymywać zapisu śladu by wyłączyć nawigację zaimportować innego gpx i jechać dalej.
HINT -> gpx/fix exporter na telfonie + Gimporter jako widget na edge.
Nie jest to jakoś super prosto ale nie jest też jakieś bardzo skomplikowane
@odis: Tak edge nie potrafi synchronizacji tras w czasie jazdy. @odis w takim przypadku mozna wyznaczyć trasę z poziomu licznika. Trochę mniej wygodne niż z app ale da sie. Przewaga garmina są mapy. Można wgrać mapy z zaznaczonymi szlakami turystycznymi itp. Jest to wygodne jak sie jeździ w terenie.
@i-marszi: to oczywiście święta prawda. W ogóle ze nie da się zaimportować gpx w sposób oficjalny. Nie tylko w trakcie zapisu śladu ale w ogóle.
Można by dodać choćby taka opcje do garmin connect - no ale…
Trasy i tak będę planował w domu, na komputerze. Jak później ze zgrywanie tych tras do nawigacji? Telefon i tak na 100% będę miał w kieszeni. Nie da sie tych zmian wprowadzać z telefonu i na żywo eksportować ich do nawigacji? Telefon to iPhone o ile to ma znaczenie.
Nie da sie tych zmian wprowadzać z telefonu i na żywo eksportować ich do nawigacji?


@jadkielbasiany:
Niestety to największa bolączka Garminów :(
Jak w domu zaplanujesz i wszystko wgrasz przed jazdą to nie ma problemu, ale jak w trakcie trasy zechcesz wgrać nowy plik *.gpx do nawigacji to będziesz musiał kombinować. Ewentualnie można wyznaczyć trasę bezpośrednio w Garmine. Ale to też trochę kombinowanie.
@jadkielbasiany:

Trasy i tak będę planował w domu, na komputerze. Jak później ze zgrywanie tych tras do nawigacji?
w takim wypadku bez problemu przez garmin connect.

Nie da sie tych zmian wprowadzać z telefonu i na żywo eksportować ich do nawigacji?
da sie - tyle ze do exportu i importu trzeba korzystać z aplikacji firm trzecich. Jest to jakieś utrudnienie ale zaden rocket-science.

Telefon to iPhone o ile to ma znaczenie.
@jadkielbasiany: Miałem Bolta 1, mam 530 i za nic bym Garmina nie zamienił na Wahoo.
Dużo więcej funkcji, całość działa bardzo sprawnie, jeżeli masz zegarek czy inny sprzęt Garmina to całość się nieźle integruje. Poza tym Garmin Connect ma mnóstwo funkcji. Nawet głupi czas włączania to przepaść...

Dodali już do Bolta wyświetlanie ile przewyższeń zostało na trasie, czy dalej tego nie ma? Bo W Bolcie 1 nie potrafili przez rok od