Wpis z mikrobloga

Mam przy kompie głośniki (podłączone bezpośrednio do płyty głównej auxem) i kupiłem ostatnio do słuchawek Fiio E10k Olympus 2. Sytuacja wygląda tak, że żeby skorzystać ze słuchawek muszę wyłączyć głośniki z gniazda - dopiero wtedy leci z nich dźwięk, jeśli głośniki są podłączone do komputera (niezależnie od tego, czy są włączone, czy wyłączone i jakie źródło dźwięku jest wybrane w Windowsie) to w słuchawkach cisza.

Da się to skonfigurować tak, żebym mógł bezproblemowo zmieniać źródła dźwięku z poziomu Windowsa? Chciałbym mieć 2 opcje: głośniki i DAC+słuchawki. Czemu nie da się wybierać między nimi zmieniając urządzenia odtwarzające?

#audio #komputery #glosniki #sluchawki
Pobierz pieter453 - Mam przy kompie głośniki (podłączone bezpośrednio do płyty głównej auxem)...
źródło: comment_1643927477yoO9LvzicDAMv11bFQMTUf.jpg
  • 3
@pieter453: Powinno dać się wybierać, po to jest to menu. Wyobraź sobie jaki byłby u mnie sajgon gdy swego czasu miałem jednocześnie podłączony 12-kanałowy mikser, zintegrę, słuchawki bluetooth i DACa gdyby nie ta opcja. (w sumie 14 wejść i 17 wyjść audio)

Przez "stare" ustawienia dźwięku też nie możesz wybrać urządzenia? Oczywiście to dużo mniej wygodne rozwiązanie ale może pomoże w diagnostyce.
@smk666: dobra, zacząłem kombinować i podłączyłem aux z głośników pod wzmak w "Line out", prawdopodobnie działa. Podłączam słuchawki to dźwięk leci przez słuchawki, odpalam głośniki to leci przez głośniki ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak czy inaczej dzięki za pomoc