Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciken: gratulacje. Jak to zrobiłeś?

@OrzechowyDzem: samochód 3k, dom 500k + działka, kredyt na dwójkę. Jak ci się marzy długie kredo i wiesz gdzie mieszkać to się budujesz.
Tzn. Może nie teraz, bo ceny szaleją, ale no
  • Odpowiedz
@Urajah: Zgadzam się, wystarczy, że młodzi powiedzieli, że chcą się hajtać (i to zazwyczaj po roku xD) to zaraz starzy i teściowie wyskakiwali z kasy, kupowali mieszkania, działki, pomagali zbudować dom byle młodzi szybko wnuki płodzili xD Tak było, nie kłamię sama jestem takim wnukiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: politykiem można być, ale trzeba być wybranym, nastarać się, a potem jeszcze nakraść. Programistą może przynajmniej próbować być każdy. Trochę programistów jest. Nie trzeba zarabiać aż tyle co powiedziałem. Będąc słabszym i zarabiając mniej wciąż będzie nas stać na jakieś używane auto oraz na dom pod miastem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OrzechowyDzem: działka 400k to chyba w centrum miasta. A dom można zrobić pod klucz za te 500k. Zależy jaki duży i ile zrobisz sam i czy resztę prac sam koordynujesz
  • Odpowiedz
@Shatter: 500k za dom pod klucz nie wydaje się być realne. Szczególnie przy obecnych cenach. U mnie za stan deweloperski zapłaciłem 380k, a są to gołe ściany i podłoga. Z domem jest też masa kosztów pobocznych, odbiory, śmieci, przyłącza, a budżetu nagle nie rozmnożysz.
  • Odpowiedz
@OrzechowyDzem: Też o tym myślałem ostatniej nocy. Moim zdaniem to kwestia teog, że już od dzieciństwa jesteśmy do tyłu względem innych dzieciaków co rodzi w nas tym większy zawód w dorosłości bo nie byliśmy w stanie zrobić tego co pozostali którzy nam właśnie te sznase ukradli - z róznych powodów, głównie dlatego że ich starzy byli bardziej ogarnięci albo bogatsi. A im dalej w życiu tym ta nierówność i dystans
matkaboskaw_klapie - @OrzechowyDzem: Też o tym myślałem ostatniej nocy. Moim zdaniem ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciken: no raczej mówię o cenach sprzed pandemii i zależy ile robisz sam. Sporo osób na własnym domu uczy się na przykład układania płytek, o malowaniu ścian, sufitów, białym montażu, panelach, drzwiach wewnętrznych nie wspomnę
  • Odpowiedz
@Shatter: Jasne, robocizna to jakieś +/- 50% kosztów. A tanio to już było. Sam się zdziwiłem, ile potrafi kosztować deszczownica podtynkowa, a co dopiero mowa o reszcie ;)
  • Odpowiedz