Wpis z mikrobloga

Fajna wizja, prawda? Szkoda, że nierealna jeśli nie dostałeś hajsu/ziemi/domu od rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@OrzechowyDzem: Koniec studiów 23, mieszkanie 23, motocykl 24, samochód 25.
Nikt mi nic za darmo nie dał.

Zamiast shitpostować w internecie i grać w tibię za gówniarza trzeba było się wziąć za robotę i naukę ¯\_(ツ)_/¯
@OrzechowyDzem w sumie brzmi sensownie. Licencjat kończyłem jak miałem 21 lat. Pracowałem już, więc rok później kupiłem pierwszy samochód, używany, ale dawało to masę swobody. Potem magisterka i jak miałem 26, to kupowałem, no może nie dom, ale mieszkanie. Teraz mam 34 lata i przyszła kolej na dom. Aha, nie dostałem ani hajsu, ani ziemi ani domu od rodziny.
ktoś Cię nazywa przegrywem? O co Ci chodzi? ;d

@OrzechowyDzem Takie odniosłem wrażenie po Twoim komentarzu, że to nie to samo co dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No nie bardzo. Mieszkanie wykończyłem za 50k i nie musiałem kupować ziemi.

Ciekawy jestem co tam wpakowałeś, bo lekko 50k to ja wydałem na kuchnię i łazienkę.
Albo lepiej - napisz kiedy wykańczałes, bo w tym roku ceny poszły choro do
@OrzechowyDzem: to jest w sumie mozliwe - tylko zamiast jakichs smiesznych studiow z socjologii trzeba bylo zrobic sobie uprawnienia na hydraulika/elektryka i pracowac. oczywiscie ze nie kupi sie domu w warszawie ale spokojnie mozna bylo cos znalezc w jakichs wyszkowach czy innych siedlcach albo sochaczewach
@DoWhatYouWantButThinkAboutTheOmen nie wiem. Czasami mi się wydaje, że to fart życiowy. Z drugiej strony jak patrzę na kolegów to częściej chodziłem po podwyżki do pracodawców i praktycznie nigdy nie robiłem nadgodzin. Ogarniałem cała robotę w ciągu 8 godzin. Założyłem sobie ze po 2 latach pracy będę szukał kolejnego wyzwania np. Stanowiska kierowniczego itp. Tak też robiłem i prędzej czy później się udawało.
@OrzechowyDzem: zatrudniali już u mnie 21-22 letnich programistów za stawki na B2B 120-140zł/h, więc jak najbardziej realne realizować takie marzenia. Do 26 roku życia można wtedy spokojnie odłożyć na pokaźny wkład własny przy okazji spłacając niezbyt drogi leasing na auto ze średniej półki