Wpis z mikrobloga

korzysta ktoś z telefonu, który ma #kaios?
Czy w ramach stopniowego ograniczania social media da się z tego korzystać?

Nie mogę całkowicie zrezygnować z dostępu do internetu ze względu na pracę i whatsapp/messenger. Chcę jednak zacząć ograniczać korzystanie bezsensownie z reszty internetu do minimum w ciągu dnia (niestety nawyki to nawyki więc chcę utrudnić sobie do tego stopniowo dostęp tak aby nie korzystać bez wyraźnej potrzeby). Ewentualnie szukam alternatyw dla tego systemu bo nie jestem na czasie.

#kaios #telefony #minimalizm #android
  • 5
  • Odpowiedz
@rbn: W pracy kupili Nokia 6300, który posiada KaiOS i większość wymyślała nowe bluzgi na te telefony.

Nie wiem czy to była kwestia telefonu czy systemu, ale potrafił się zaciąć tak, że tylko wyjęcie baterii pomogło.
Sam system pracował dosyć wolno i ślamazarnie.

Jakbym miał ocenić, był to upośledzony brat Androida.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rbn: Ja korzystam. Mam myphone up smart lte i mam tam główny numer do rozmów i smsów. Używam na nim głównie WhatsApp i da się z niego korzystać tak jak na Androidzie. Facebook też jest, ale nie używam za często. Telefon się nie zacina, jeśli już to po wyjściu z przeglądarki trzeba mu dać chwilę na dojście do siebie. Masz jakieś pytania to pisz.
  • Odpowiedz
Wylicytowalem na allegro za 36.50 jakis chinski wynalazlem brandowany przez francuskiego operatora z 1gb ram. Zapoznam sie chociaz z OS za grosze
  • Odpowiedz
@Paranoija: Gówno straszne xD może jakiś "markowy" w sensie nie low-end no-name za 36.50 pln da rade, bo ten mimo funkcji które ma kaios jest na tyle bezuzyteczny ze działa jak nokia 3310 w sensie funkcjonalnosci. Imho albo zwykly stary telefon albo po prostu nie instalować apek na starym smartfonie żeby nie kusiło - mniej #!$%@? i więcej ergonomii przy używaniu.
  • Odpowiedz