Wpis z mikrobloga

Jeździ ktoś na stawce kilometrowej jak tak to ile macie? Mam ofertę pracy blisko miejsca zamieszkania głównie wyjazdy Litwa Łotwa i Estonia pon-piątek i w sumie uważam że to dobra opcja żeby sprawdź jak to wgl jest pracować jako kierowca a w innych firmach to miesiąc ciągiem bym musiał jeździć i na bazę jechać z pół dnia Naprawdę tak zle jest jeździć za stawkę kilometrowa jak to piszą w internetach?
#zycietruckera #bekaztransa #transport
  • 24
@Drewniany-Patyk: To się dowiedz jeszcze czy dodaje do tego podstawę oraz za które kilometry będzie płacił, czy oprócz tych z towarem będzie liczył też dojazdy i powroty. Ja o kilometrówce zdanie mam jak najgorsze, i szczerze mówiąc myślałem, że ten dziadowski sposób rozliczania skończył się już na dobre jakieś 5 lat temu.
i to mnie odstrasza


@Drewniany-Patyk: pamiętaj, że pierwsza praca to na 99% nie ostatnia. Prawdopodobnie jeszcze parę(naście) razy zmienisz firmę. Na początku ważne jest, aby nabrać jak największego doświadczenia. Z doświadczeniem będziesz lepszym kierowcą, a co za tym idzie: będziesz mógł więcej ugrać podczas negocjacji o pracę z potencjalnym szefem.
Jeżeli już chcesz iść do tej firmy bo kierunki i czas spędzony w kabinie Ci odpowiada, policz (popytaj kierowców z tej


@Drewniany-Patyk: z doswiadcznia wiem, ze przy poukladanej robocie wyjdzie ci mniej wiecej tyle samo, jak na stalej, czy dniówce. Ale nerwow ile bedziesz mial, bo trzeba gonić, pewnie jakieś hehe magnesy będzie ci mówił, byś zakładał, bo inaczej hajs się nie zgodzi, czy się #!$%@?ł na przestojach to szkoda na takie coś isc. Druga sprawa, że to niezgodne z prawem i zgadzając się na ten układ, napędzasz tylko te #!$%@?łe januszeksy
@Drewniany-Patyk: Praca na działalności w firmach przewozowych to już totalnie szambo, tym bardziej w dzisiejszych czasach. Najlepiej szukaj czegoś za dniówki lub stałą pensję, nie musi być na początek nie wiadomo jaka kasa. Chodzi o to, że rozliczanie od kilometra, frachtu, czy tam #!$%@? z magicznej kuli spedytora jest nielegalne, to po pierwsze, a po drugie stała pensja/dniówka jest łatwo policzalna i od razu przy pierwszej wypłacie widzisz czy szeryf Cię
północ mazur


@Drewniany-Patyk: teraz rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Być może już teraz Ci nie zostaje nic innego jak dojeżdżanie np. do Trójmiasta. Przy 2/2 lub 2/1 to i tak te parę godzin Ci nie będą robić dużej różnicy. Powodzenia!