Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć. Ma ktoś może w użytkowaniu przydomowa przepompownie ścieków i może podzielić się opinią o eksploatacji, awaryjnosci itp? Mam działkę metr niżej niż kanalizacja w drodze i zmuszony jestem zbudować takie urządzenie. Może jakieś namiary na dobre pompy lub całe kompletne przepompownie?
#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 3
@prodi: pisz pismo do spółki wodociągowej o postawienie przepompowni i podłączenie twojej działki. Dostaniesz pewnie odmowę bo to nierentowne. Bierzesz odmowę i idziesz do projektanta, żeby przerobił ci samo zagospodarowanie terenu pod przydomową oczyszczalnie, a pismo z odmową jako załącznik. Puszczasz to na zmianę pozwolenia na samo zagospodarowanie. Starostwo proceduje i pewnie będzie zgoda.
IMO lepsze rozwiązanie niż pompownia, która jak padnie w najmniej odpowiednim momencie to wiesz co będzie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tylko że moja działka przylega do drogi z kanalizacja. Jest to pas szerokości trzy metry i długi na pięćdziesiąt delikatnie w dół a na końcu tej niby drogi jest działka 10 arów.
@prodi: Teściowej się coś psuje średnio raz na rok, dwa. A jak się zepsuje czy zatnie to niestety kaszana. Jak chcesz w to iść to proponuje jakiś system z pompa awaryjna lub po prostu na dwóch.