Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #druk3d #modelowanie3d #modelarstwo #pytaniedoeksperta #elektronika

Witajcie, tak sobie postanowiłem zrealizować w 3d taki mój pomysł, napędu łodzi opartego o sprzęgło magnetyczne, załączam parę screenów, zaznaczam że nigdy wcześniej czegoś podobnego nie projektowałem i nie mam za dużego doświadczenia. I chciałbym poprosić o zerknięcie i ewentualne sugestie, zrobiłem dosyć spory research i takie coś ma prawo zadziałać. Na rysunku zaznaczyłem kilka dodatkowych informacji, Silnik natomiast to: 12V 2500 RPM 10W. Z góry dzięki za wszelkie rady.

Tak ogólnie na wstępie wydaje mi się, że ta pokrywka zabezpieczająca chyba jest zbędna, chyba będzie małe prawopodobieństwo odpadnięcia tego łożyska.
kuba802802 - #majsterkowanie #druk3d #modelowanie3d #modelarstwo #pytaniedoeksperta #...

źródło: comment_1643819946bRM0kHzJvKruf7KSv5XhCO.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@kuba802802: magnesy będą dobrze działały z takiej odległości?

Poza tym nie wiem czy drugie łożysko jest potrzebne, jeszcze wyjdą jakieś nieosiowości i większe opory ruchu dostaniesz.
  • Odpowiedz
Silnik natomiast to: 12V 2500 RPM 10W. Z góry dzięki za wszelkie rady.

Tak ogólnie na wstępie wydaje mi się, że ta pokrywka zabezpieczająca chyba jest zbędna


@kuba802802:

Przy 2500 RPM i do 10m wystarczy wał dobrym simmeringiem uszczelnić.

Pokrywka jest po to żeby przepływ mułu ograniczyć, muł działa jak pasta ścierna i łożysko bez osłon szybko się zużywa. (Chyba że bedziesz tylko w basenie pływał).
  • Odpowiedz
@kuba802802:
Tak wyszło w bardziej profesjonalnym ROV.
Nawet jak zaleje silnik to trochę pochodzi mokry, a silniki są tanie (do rowa 50kg szły silniki z przekładnią do wkrętarek).
  • Odpowiedz
jeszcze tak kombinowałem i pomyślałem, a może by to tak zrobić? Powinno stabilnie trzymać to dodatkowe łożysko


@kuba802802:

na twoim miejscu rozwazylbym jednak oddzielenie strefy suchej od mokrej poprzez jakas przekladke z folii pvc lub innego materialu tego typu i odpowiednich oringow, a nie drukowanej w 3d sciany. Druk 3D, o ile nie drukujesz z zywicy, nie jest najczesciej ani wodo, ani gazo szczelny, ani odpowiednio plaski.

PS wez tez pod
  • Odpowiedz