Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie #druk3d #modelowanie3d #modelarstwo #pytaniedoeksperta #elektronika

Witajcie, tak sobie postanowiłem zrealizować w 3d taki mój pomysł, napędu łodzi opartego o sprzęgło magnetyczne, załączam parę screenów, zaznaczam że nigdy wcześniej czegoś podobnego nie projektowałem i nie mam za dużego doświadczenia. I chciałbym poprosić o zerknięcie i ewentualne sugestie, zrobiłem dosyć spory research i takie coś ma prawo zadziałać. Na rysunku zaznaczyłem kilka dodatkowych informacji, Silnik natomiast to: 12V 2500 RPM 10W. Z góry dzięki za wszelkie rady.

Tak ogólnie na wstępie wydaje mi się, że ta pokrywka zabezpieczająca chyba jest zbędna, chyba będzie małe prawopodobieństwo odpadnięcia tego łożyska.
Pobierz
źródło: comment_1643819946bRM0kHzJvKruf7KSv5XhCO.jpg
  • 35
@kuba802802: to łożysko zamontuj odwrotnie - pierścień zewnętrzny osadź w gnieździe stałym, a trzpień wiatraczka wmontuj w pierścień wewnętrzny. Ale samo łożysko pozabezpieczaj, bo sie wyrobi i wypadnie, pokrywa zabezpieczająca nie ma sensu.

Trzpień wiatraka polecam przykręcić do łożyska od drugiej strony podkładką przykręcona w osi trzpienia.
Łożysko w gnieździe później za pomocą pierścienia segera.
@mc_hammer: Brick Experiment Channel właśnie na swoim kanale budował coś podobnego w oparciu o takie sprzęgiełka i w sumie to też mnie uświadczyło że może to zadziałać i nie będzie konieczności bawić się w jakieś przesadne uszczelnanie.
@kuba802802: troche różni się to od mojego pierwszego opisu ale wydaje mi sie, że to będzie dobre rozwiązanie. Ta niebieska "ścianka" łożyska to moze być mocowanie trójramienne, nie musi byc pełna.
A wiem o co ci chyba chodzi, żeby zrobić taką formę rozpórki trójramiennej mocowanej wew tuby komory mokrej w środku miejsce na łożysko do którego by była wkładany trzpień śruby?