Wpis z mikrobloga

@Caishen tylko, że zdarzają się kontrole więc dobrze by było jakby na tej ziemi było coś uprawiane. Bo rozumiem, że chcesz tylko być na KRUSie a nie, że chcesz jeździć kombajnem? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Mirush: za dzieciaka lubiłem jeździć na kombajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czytam jeszcze na stronie "kowr.gov.pl" o pojęciu "rolnik indywidualny".
Samo posiadanie ziemi po przepisania hektara nie będzie czynić ze mnie rolnika. Czy będzie i jeszcze są inne kruczki?

Rolnik indywidualny - to osoba fizyczna będąca właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadająca kwalifikacje rolnicze
@Caishen to jest trochę bardziej rozbudowane.
Przede wszystkim jeżeli mieszkasz z ojcem to sprawa jest prosta, ojciec zgłasza cię do krusu i już. Poza tym nie możesz być na etacie ani nie prowadzić DG.

Jeżeli jednak nie mieszkasz z ojcem, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana bo przede wszystkim musisz mieszkać w sąsiedztwie swojej ziemi. Nie możesz mieć ziemi na mazurach a mieszkać w Poznaniu.

Jest sporo poradników na intenetach bo tam jest
@Mirush: no to jest trochę bardziej skomplikowane. Chyba nadal jestem zameldowany ale już dawno miałem kilka umów o pracę.

Spróbuję się dogrzebać do tych informacji bo ze zwykłym wyszukaniem w google "b2b rolnik, programista rolnik" nie ma za dużo informacji. Będę próbował to ugryźć z innej strony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caishen śwadczenia wynikające z ZUS mają pierwszeństwo przed Krusem.
Jak masz DG i jesteś rolnikiem to i tak płacisz ZUS.
Znajomy mi to tłumaczył gość pracuję na UOP plus ma dość sporą gospodarkę po rodzicach i pracodawca płaci mu ZUS. Tłumaczył mi że niestety nie ma tak dobrze bo też kiedyś o tym myślał że może nie będzie musiał płacić podatków do ZUS.