Wpis z mikrobloga

@Promozet1: a na pytanie "

skąd się bierze jedzenie
" odpowiedzą że "

ze sklepu
" :D

jak małe dzieci co nie wiedzą, że jak rolnicy powiedzą "

pier....my nie robimy bo i tak za głodowe stawki od nas skupują to po co ja mam w ogóle siać
"

i nie będzie jedzonka w sklepach
@Oktawian_August: a myślisz, że ich obchodzi Twój los, oni zaczną dla siebie tylko robić, może nie wszyscy ale większość i będzie jak za komuny, kartki i kilometrowe kolejki do piekarni bo może akurat dzisiaj przywiozą chleb

już tak było, całkiem niedawno w Polsce

Ty byś chciał żeby nie mieli tego w d... ale oni mają w d... Twoją dolę i zaczną robić tylko dla siebie, oni z głodu nie zdechną i
@franekfm: Powiem tak. Nie wierzę że zniknie podaż na produkt na który jest stały popyt (popraw mnie jeśli coś tu kręcę, nie jestem ekonomistom). A po drugie jeżeli jeden chłop zniknie z rynku to drugi sprzeda więcej i będzie pracował więcej. Rolnik nie poprzestanie tylko na produkcji mąki na swój chlebek bo rolnik ma dzieci które by chciały ajfona i komputer, i do miasta by chciały na studia, i żona coraz
@Oktawian_August: i co przegłosujesz z kolegami, że rolnicy mają produkować ??

rynek ma w d...e Twoje przekonania ludzie też

drugi sprzeda więcej


z nieba mu spadnie żeby miał co sprzedać

ma dzieci które by chciały ajfona i komputer


bua ha ha ha ha, życie to nie ajfon i komputer

i do miasta by chciały na studia


bua ha ha ha, żeby się nauczył obsługiwać kombajn, bua ha ha ha

akurat mu
@franekfm: Nie przegłosuję, po prostu rolnicy sami zobaczą że kasa ucieka jak się jedzonko z zagranicy sprowadzi. Jeżleli w jednym roku będzie bieda z produkcją to ludzie zwęszą interes i ruszą to co leży dziś odłogiem. No i szkoda ze masz kiepskie mniemanie o "światowości" ludzi na wsi. Nie ma co straszyć głodem bo to nie grozi. Przy rolnictwie poprostu nie należy manipulować, moim zdaniem to jest dziedzina z wielką przyszłością