Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2211
Wczoraj w godzinach popołudniowych dodałem post w którym żaliłem się na wielkość papieru toaletowego Queen typu Komfort, który ma trzy warstwy i powinien mieć 200 listków (mówimy tu o jednej rolce oczywiście). Nie spodziewałem się, że ktoś to skomentuje, a jednak. No i zrobiły się gorące xD

TL;DR


Dobra, do rzeczy. Specjalnie pojechałem kupić, a jakże, zwykłą paczkę Queen Komfort 10 rolek w promocji. Tylko po to, żeby nie było, że w grudniu kupiłem jakiś inny papier. Mamy tu więc rolki z mega paki 16sztuk oraz ze zwykłej paczki 10 sztuk. Obie paczki zakupione w tym miesiącu w tej samej Biedronce (jakby to miało znaczenie, no ale wspominam o tym)

W doświadczeniu użyłem po trzy (3) rolki z każdego opakowania, oznaczyłem je ("a" to rolki z mega paki, "b" to rolki ze zwykłej paczki) i zważyłem. Oprócz oczywistej różnicy na pierwszy rzut oka (średnica rolek) dochodzi także wysokość (czy tam długość, jak kto woli) rolki.

Ktoś powie, ale czego się czepiasz? No tego, że kilka mm tu, kilka cm tam i już się robi oszczędność dla producenta. Przy produkcji rzędu milionów taka oszczędność będzie już znaczna. A konsument? Osobiście czuję się delikatnie zrobiony w osła (bo czy oszukany? Nie mnie to oceniać) Przyzwyczajony do dobrej jakości papieru no i stosunku ceny do tejże, złapałem się na promocję mega paki. Na opakowaniu oczywiście nie ma wzmianki o mniejszych rolkach, czy innej jakości. Jakby napisane było magiczne słowo "gratis" nie byłoby sprawy. Ale tu kupuję 16 rolek i jedyną różnicą w stosunku do opakowania 10 rolek powinna być właśnie liczba rolek, a tu niestety rolki są mniejsze i lżejsze. No i jakościowo opakowanie 16 rolek wypada gorzej. W pomiarach korzystałem z dwóch wag, kuchennej i menniczej, obie z nowymi bateriami i przed każdym pomiarem tarowane (wagi w nawiasach z menniczej)

Wyniki:
Waga
1a:123g (122,82g) 1b:125g (125,50g)
2a:123g (123,12g) 2b:126g (126,81g)
3a:123g (123,35g) 3b:125g (126,05g)

Liczba listków
1a: 199,5 1b: 200
2a: 199    2b: 200
3a: 199,5 3b: 200

Waga rurki
1a: 5g (4,88g) 1b: 5g (4,60g)
2a: 5g (4,85g) 2b: 5g (4,70g)
3a: 5g (4,82g) 3b: 5g (4,67g)

Podsumowując, od dzisiaj zostanę przy normalnej paczce 10 rolek. Myślę, że jest to jeden z lepszych papierów toaletowych na rynku (σ ͜ʖσ) Stosunek ceny do jakości jest moim zdaniem widoczny gołą dup..gołym okiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czy to oszustwo? Chyba nie, zwykły chwyt marketingowy jak ktoś napisał, chociaż mógłbym się przyczepić że na trzy rolki z mega paki żadna nie miała 200 listków, no i jakość gorsza. Kartonowe rurki też cięższe.

Pozdrawiam, dobrej nocy i miłego posiedzenia.

#eksperyment #gruparatowaniapoziomu #obliczenia #papiertoaletowy
kurlapejter - Wczoraj w godzinach popołudniowych dodałem post w którym żaliłem się na...

źródło: comment_1643745398NIpXc9T7n3Ziobopsxbyna.jpg

Pobierz
  • 153