Wpis z mikrobloga

Jestem na keto równe 2 tygodnie. W internecie wyczytałem, że adaptacja trwa parę dni, aktualnie czuje się normalnie, ale czuję ogromne zmęczenie. Potrafię w nocy spać z 6 godzin a potem w ciągu dnia kolejne 5. Czy to normalne? Jak długo taki stan będzie trwał (czytałem, że dla osób uzależnionych od węgli, stan trwa trochę dłużej - u mnie na początku stycznia stwierdzono wstępną fazę cukrzy typu 2, tj stężenie cukru we krwi 126mg(czy jakoś tak)). Dodatkowo proszę o polecenie glukometru wraz z możliwością sprawdzania ketonów.
#keto
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrocznyZiemniak: optium xido neo - sprawdzisz to i to. Polecam wizytę u internisty z prośba o wypisanie recepty na paski glukozy do tego modelu, wtedy w aptece zamówisz glukometr za darmo.
Co do osłabienia to normalne, pij dużo wody i elektrolity (sód, potas, magnez - w tej kolejności). Ja waliłem do tego wodę Vytaustas (do kupienia w Auchan). Dobre uzupełnienie. Ale rosół to podstawa. Ugotuj na kości i jakimś tłustym
  • Odpowiedz
@LifeArtist:
1. Ten Optimum nexo wygląda fajnie, czy do badania poziomu glukozy i ciał ketonowych potrzebne są dwa różne paski? Jeśli tak to czy są w zestawie ? Jeśli nie to czy pasują tu paski dowolnego producenta czy może muszą być tego samego co stworzył ten gluko/ketometr.
2.Co do elektrolitów to codziennie biorę po 2 tabletki tego
3.A co do ilości wody to kibel nie jest problemem bo pracuję z
  • Odpowiedz
@MrocznyZiemniak: nie polecam brac tego urzadzenia do mierzenia ketonow. Jak bedziesz sie trzymal diety to wejdziesz w ketoze. Ja sam mam caly osprzet i ani razu jeszcze nie mierzylem :D, za duzo ceregieli z tym. dzis mialem ale ta instrukcja taka dluga..ze odlozyme to na weekend
Co do adaptacji to ja slyszalem ze to trwa z 2 tyg conajmniej ( o ile dobrze pamietam) wg ketokocura.
  • Odpowiedz