Wpis z mikrobloga

@QUANTUM-DICK: pewnie wsadzą ci matryce z C1. Gdzieś mi się przewinęło że do C7 wsadzali matryce z C9 więc one są pewnie kompatybilne wstecz.

A co ci się #!$%@?ło z matrycą?
@FLAC: mam dziesiątki wypalonych subpikselow na dole ekranu, wzdłuż dolnej krawędzi, w większości to zielone, chociaż niebieskie i czerwone też są. Jednego białego też nie ma. Boję się wymiany matrycy, bo mi jeszcze przyjdzie z brandingiem a ja tego problemu nie mam teraz. I dodatkowo C1 jest ciemniejsze niż C9. Szczerze to normalnie przy normalnym użytkowaniu nie widzę tych wypalonych subpikselow, ale mi jakoś siedzi to w głowie.
@QUANTUM-DICK: banding się wyrównuje po 200-300 godzinach. Pooglądasz coś w HDR i będzie cacy.

A to że będzie ciemniejszy... czy to zauważysz - nie wiem. Oledy i tak są ciemniejsze niż ledy, więc czy te kilkadziesiąt lumenów nie zrobi różnicy, bo ludzkie oko działa logarytmicznie a nie liniowo, więc najbardziej zmiany jasności są widoczne przy niskich granicach, jak jest ciemno.

Ja mają porównanie B1 55" vs C1 65" rodziców to w
@FLAC: aa zapomniałem o Tobie, przepraszam :( Przyjechali i wymienili mi na nową matryce. Jestem mega zadowolony :D a nawet nie miałem karty gwarancyjnej ani nic no i nowa matryca okazała się bardzo spoko, wiadomo na szarym jakieś lekkie są przefarby jak zwykle ale w normalnym użytkowaniu to nie ma znaczenia bo nie jest widoczne. Jeśli chodzi o jasność, to mi się nawet jaśniejsza wydaje niż moja stara (hehe) matryca ;)