Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć.
Czy istnieje możliwość ustawienie pobierania #torrent z telefonu z #android na dysk sieciowy?

Mam #router tplink ax55 z podłączonym dyskiem USB na który pobieram sobie rzeczy.

W Windows nie mam problemu bo podczas pobierania wybieram sobie lokalizację pobierania na dysk sieciowy ale w android można pobierać tylko na urządzenie.

#router #wifi
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@marjanmeme1: musisz podmontowac sobie zasób samba (smb) czyli swój udostępniony dysk na telefonie ew jeśli router umożliwia wystawienie to NFS. Nigdy nie próbowałem tego robić więc musisz poszukać informacji o tym, ale zapewne się da.
Nie wiem na ile to wygodne, chyba lepiej kupić jakieś raspberry pi i tam postawić sobie Linuxa z klientem torrent
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W routerze dostęp tylko samba albo FTP. Eksploratorami plików, total cmd, VLC bez problemu się dostaje na ten dysk tylko jeżeli chodzi o pobieranie nie ma opcji wybrania tego zasobu. Żadna przeglądarka internetowa, klient torrent nie pozwala pobierać bezpośrednio na dysk sieciowy.

Rozwiązanie który do tej pory mam to pobieranie na telefon a potem kopiowanie na dysk sieciowy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanmeme1: najlepiej chyba będzie wymienić router na taki z możliwością wgrania Merlina i wtedy pobierasz sobie torrenty za pośrednictwem routera bezpośrednio na dysk podpięty do niego
@Dax13: to znak że nie jestem już na bieżąco ( ͡° ʖ̯ ͡°)

tak czy siak takich mini firmłerików trochę się przewinęło ale to miało zazwyczaj bardzo małą bazę wsparcia sprzętu
Że też na telefonach nie ma popularnego Windowsa. Włączasz sobie ściąganie jak cywilizowany człowiek, plik powyżej 4gb bez problemu się mieści, lokalizacja pliku gdzie chcesz. Choćby i kirwa na księżyc.

A na Linuxie żeby coś zrobić to się idzie pociąć. Że wszystkim problemy.

System przyjazny użytkownikówi gdzie sudo user jest pełny wladzy. Taki #!$%@?.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanmeme1: Akurat pod Linuxem da się to spokojnie zrobić, tym bardziej, że w komentarzach wyżej jako rozwiązanie pojawiła się propozycja instalacji na routerze OpenWRT - a więc dystrybucji Linuksa - więc nie wiem skąd to nawiązanie do rzekomych problemów z Linuxem, ale sposobu pod Androida - nie znam. Na Twoim miejscu poszukałbym menedżera plików pozwalającego na zamontowanie zasobu sieciowego jako pamięć. Gdy to Ci się uda to każdy klient Torrent powinien