Wpis z mikrobloga

tldr: zbudowałem MOC #lego Porsche 911

Za pierwszym podejściem do własnych konstrukcji rok temu, zbudowałem średnio udanego Smarta, wg. komentarzy wykopków przypominał wózek widłowy i był fajny ale miałem nie robić więcej xD coś w tym stwierdzeniu było, proporcje faktycznie nie były zachowane. Tym razem odnosiłem się do rysunków technicznych.

Ficzery Prosiaka model 930:
-starałem się odwzorować prawdziwe wnętrze i odróżnić kolorystycznie, jest więc czerwone, 5 zegarów przed kierowcą, niesymetrycznie umieszczona kratka nawiewu, odchylane przednie fotele, z tyłu dwa małe miejsca z dużym tunelem przykrywającym skrzynię biegów
-działający układ kierowniczy
-funkcjonalny bagażnik
-zatrzaskujące się drzwi z działającymi klamkami (wracają do pozycji wyjściowej dzięki przeciwwadze)
-działający fake engine, oczywiście sześciocylindrowy boxer, z ruchomym łańcuchem rozrządu. Nie podoba mi się zabudowywanie silnika na amen, więc nie jest on elementem konstrukcyjnym, można go wyjąć i postawić obok. Z samym silnikiem było najwięcej problemu, totalny brak miejsca przy tej skali, do tego gotowy silnik od Lego się nie zmieścił, więc zrobiłem taki jak w mniejszych modelach Technic (bez korbowodów), problem w tym że przy boxerze grawitacja nie wróci tłoka do pozycji wyjściowej. Zastosowałem więc gumki recepturki.
-skoro silnik można wyjąć, to zrobiłem mu wózek, auto zostaje wtedy bez kół więc ma podstawkę z logiem Porsche zrobionym z tylnego skrzydła 42096

Więcej zdjęć w komentarzach.
puchacz22 - tldr: zbudowałem MOC #lego Porsche 911

Za pierwszym podejściem do włas...

źródło: comment_1643652525Gtu3TGcbFBBE6fIusCHLKO.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz