Wpis z mikrobloga

Cześć,

Do swojej instalacji chciałbym dołożyć kilka czujników Xiaomi Mija, Xiaomi Motion sensor, Xiaomi window sensor, odkurzacz Roborock S6, głowice Tuya. Czego potrzebuję aby się z tym połączyć? Jakaś bramka? Jaka będzie najlepsza i nie jakaś mega skomplikowana w konfiguracji?

Do tej pory działałem jedynie z esp8266, ale chcę rozbudować system.

#homeassistant
  • 14
@czynmydobro: do xiaomi no to chyba są czujniki zigbee więc koordynator zigbee tak jak kolega pisze - sonoff chyba spoko

odkurzacz się spina przez wifi czyli przez appke xiaomi home raczej ale googluj bo roznoe odkurzacze sie integruja lub nie

co do tuya to nie wiem.

@kwantowykocyk: na grupach ha kraza w sprzedazy takie samorobki koordynatora. sa lepsze czy gorsze od sonoffa? bo z tego co czytam to sonoff jest
@ozzi91: Mialem samorobke CC2531 i bylo spoko, ale czasem cos wywalalo z sieci jak dobilem do 40 urzadzen chyba. Zmienilem na samorobke CC2652R od Slaesh za chyba 40 USD czy cos wtedy i wiekszosc problemow zniknela (reszta zniknela jak sie z RPi przenioslem). Samo urzadzenie bez zastrzezen ale Slaesha nie polecam. Zaczal hobbystycznie, probowal sprzedawac i jak ja kupowalem to ewidentnie byl przerosniety sytuacja, nie wiedzial kto komu wyslal, nie mial
@kwantowykocyk: no właśnie ten chip chyba najlepszy z dostępnych na rynku a cena z chin śmiesznie niska. W polsce sprzedawał jeden gościu samoróbkę chyba opartą na tym samym czipie za jakieś 130-150zł. Ogłaszał się na grupie fb home assistant polska. Sam jeszcze nic nie mam na zigbee ale muszę kupić w końcu bo ogranicza mnie fakt nie posaidania koordynatora :p