Wpis z mikrobloga

Witam w programie "Futbol realny", dzisiej naszym gościem jest współautor książki "Nadchodzi III kadra futbolowa" Jacek Bartosiak. Witaj Jacku. Dziękuję za zaproszenie Piotrze. No właśnie, zacznijmy od najważniejszego pytania jakie sobie tutej stawiamy - czy Czesław Michniewicz obejmie stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski?

* Bartosiak patrzy nieobecny w dal i rozpoczyna *

Nastąpiło klasyczne odwrócenie sojuszy. Adam Nawałka już pewny hegemonii na pomoście bałtycko-czarnomorskim został zdeklasowany przez byłego piłkarza Bianconerich Andrija Szewczenkę. Dzisiaj oczy futbolowych mocarstw zwróciły się w stronę Czesława Michniewicza.

Czy byłeś u fryzjera Jacku?

Wiem do czego się odnosisz Piotrze. Nie byłem u fryzjera. Część środowiska piłkarskiego dąży do wielkiego resetu w dziedzinie korupcji. Pytanie czy reszcie działaczy będzie się podobać nowa fryzura.

Tak jest. No właśnie, gdzie tutej ludzka przyzwoitość?

Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Przyzwoitością nie zbudujemy kadry na Rosję. I Rosjanie to wykorzystają. Nie zostało nam wiele czasu. Mogliśmy lepiej wykorzystać ostatnie lata.

Na przykład budując Kadrę Nowego Wzoru?

Kadra Nowego Wzoru to nie tylko idea, ale także gotowy przepis na nowoczesną reprezentację. Musimy zabezpieczyć defensywne flanki i wpuścić przeciwnika na tyle daleko w nasz teren, żeby nie miał odwrotu. I zniszczyć go mobilnością. Musimy mieć pomocników, którzy biegają. Napastników którzy latają. I obrońców którzy pływają.

* zza okna patrzy nieśmiało pies *

W takim razie co powinen zrobić teraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej?

* znany geostrateg zwraca się w stronę kamery i odsłania delikatny, alabastrowy uśmiech i po krótkiej pauzie rozpoczyna *

Najważniejszą rzeczą jest określenie przepływów strategicznych w polskiej piłce. To zdeterminuje kierunek futbolu na lata. Powinniśmy inwestować w naszą kadrę i urwać kawałek tortu w geofutbolowej układance.

* Bartosiak znowu odwraca wzrok i patrzy w dal *

Musimy się odnaleźć w spolaryzowanym środowisku futbolowym i odrobić lekcje. Nie powinniśmy się teraz zastanawiać, czy zatrudnić kontrowersyjnego selekcjonera, tylko wziąć się za kształcenie generałów. Tej bitwy nie wygramy, ale możemy wygrać wojnę, musimy tylko zbudować okręty, które na stałe zadokują w portach Oceanu Światowego.

W takim razie tutej kogo proponujesz na stanowisko selekcjonera Jacku?

Wiem, że słuchają nas teraz działacze futbolowi. Nie pytaj skąd wiem. Wybierzcie kogokolwiek kto ma czystą przeszłość i jest gotowy na ryzyko. To ostatni moment.

#pilkanozna #reprezentacja #pzpn #heheszki #kanalsportowy #bartosiak
  • 2