Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jaki sposób sobie radzicie z giga pewnością siebie, cynizmem, okazywania pogardy do innych ludzi?

Jesteś trochę autystyczny, od zawsze gardziłem prostymi ludzi, z przyczyn praktycznych przyjąłem pewną maskę w ramach zachowania z ludźmi, głównie w szkole i tak jakoś się trzymała aż do końca studiów. Ale teraz po zakończeniu studiów ego wraca mi do normalnego poziomu dla jednostki mojego pokroju, czuje słabość otaczających mnie ludzi, często jak z kimś gadam (np w pracy czy radnomowo) to wymsknie mi się coś brutalnie prawdziwego i ktoś "o nie spodziewałem się, że tak wprost powiesz".

Jak sobie z tym radzicie?

#psychologia #socjlogia #psychatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f5989f99f26e000a5d033a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 10
OP:
@sberatel: nie powstrzymywałem się do tego stopnia, miałem jakieś konflikty, nawet się biłem. Ale nie byłem patusem więc nie szedłem w podejrzane drogi, do tego dobrze się uczyłem więc byłem poza zasięgiem największych pozerów co tylko w grupie mogą

Nie widzę zbieżności, co mam ukrywać się pod sztucznym etos/patos bo jakiś troglodyta będzie machał na mnie łapami? To jakaś troglodycka logika? xD

Ja się powstrzymywałem bo zakładając maskę było
@AnonimoweMirkoWyznania: Siema, wydaje mi się, że problem który tutaj zarysowujesz może być związany z pewnymi schematami poznawczymi, za pomocą których budujesz swoje "ja". Mam tu na myśli bardzo relacyjne podejście do własnych zdolności (jestem lepszy, mądrzejszy OD INNYCH itp.). OFC ten sposób rozumowania jest do pewnego stopnia nieunikniony, natomiast warto do niego podejść nieco krytycznie - może być przecież tak, że w tym porównywaniu się do innych zwracamy uwagę na cechy
BogataPani: @siwy084:
Kwestia z mniemaniem się za lepszego to raczej chodzi o to, że ja wiem, że nie jestem najlepszy we wszystkim. Zdaje sobie sprawę z tego. Np. Pamiętam jak w gimnazjum poszedłem na jakiś konkurs fizyczny albo matematyczny i spotkałem tam typka. I pierwszy raz spotkałem kogoś podobnego do mnie pod względem myślenia i tego jak działa (matematyka/fizyka), przynajmniej w granicach obserwacji. Ale w innych aspektach rzuciły się we
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolejny freethinker 200 iq. Tak, głupi ludzie istnieją, czy są większością? Nie, ponieważ z samej definicji wiekszoscia są średniacy. W sumie mam lekki dysonans poznawczy po przeczytaniu twojej wypowiedzi- bo co prawda nie obchodzi cię to jak postrzegają Cię inni ludzie, #!$%@?, czujesz się lepszy. A jednak jest to na tyle istotne że wdajesz się o tym w dyskusję na Mirko- czyli wbrew temu co mówisz na poziomie nie emocjonalnym