Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się dziś co by było gdyby to, co się obecnie dzieje na giełdach nie było tylko korektą, kolejnym "dipem" do kupowania, a początkiem bessy. Oczywiście zaprzęgłem do tego znienawidzoną AT.
Zerkałem sobie na miesięczny interwał banków i WIG20. Wnioski takie, że zarówno WIG_Banki PKO jak i WIG20 siedzą w kanałach, których odległości od szczytów i dołków to około 30 miesięcy.
#gielda #finanse #inwestycje
DJ007 - Zastanawiałem się dziś co by było gdyby to, co się obecnie dzieje na giełdach...

źródło: comment_1643472216Q6wmoBSzV0CkV4LIikv9lL.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@lyndrym: wynikała z tego że gospodarka fajnie się rozkręcała, pieniążki łatwo się robiło, trzeba było je gdzieś upychać, a giełda to fajny pomysł na dywersyfikację, dodatkowo z braku poważniejszych problemów nie powstawały nowe innowacyjne pomysły na biznes więc pompowano w to co już jest na giełdzie zamiast szukać sensownych startupów

Później przyszedł covid i panika motywowała do pchania hajsu w giełdę.

Dodruk dolara też pomaga bo inflacja to całkiem skuteczne
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: "Taniość" na giełdzie to pojęcie dość względne. Jak rzucisz okiem na wykresy WIG20, total return, czy notowane w USD, to jednak kanały się trzymają i żadna siła od ponad 10 lat tego nie zmieniła.
Bessa to zwykle absurdalna taniość, a i tak miesiącami nikt nie kupuje na tyle mocno by odwrócić kierunek. Gdy popyt się boi i masowo wycofuje kasę, to fundusze siłą rzeczy muszą pozbywać się aktywów. Indywidualsi
  • Odpowiedz