Wpis z mikrobloga

Chwilę mi zajęło zanim się zorientowałem, że jesteśmy ma wykopie i w obrazku chodzi o to, że bohaterki nie są w 100% białe xDD


@strfkr: jeszcze dowiedz się czym jest zarzutka która ma wywołać w tobie konkretny odruch i jesteśmy w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Normie_Lurker: jedyna różnica pomiędzy kolorowymi bohaterami w latach 90 i obecnie jest to że obecni ciągle mają w swoich kwestiach to jak to biali są opresyjni i jak ciągle dotyka ich systemowy rasizm.

Potem nastolatkowie w Polsce rzeczywiście przekładają to na nasze podwórko, mimo że to Polacy byli systemowo dyskryminowani w europie aż do ok. 2005 roku licząc od 1939.
jedyna różnica pomiędzy kolorowymi bohaterami w latach 90 i obecnie jest to że obecni ciągle mają w swoich kwestiach to jak to biali są opresyjni i jak ciągle dotyka ich systemowy rasizm.


@j3sion: jakieś przykłady wypowiedzi? Bo widzę tutaj #urojeniaprawakoidalne

Na przykład taka Mulan musiała udawać mężczyznę, by przyjęli ją do wojska. Taki Aladyn to chłopak z nizin społecznych, któremu nikt nie chciał pomóc. Czy to już ten atak lewactwa, że
@Normie_Lurker: oglądam kilka seriali ale tak na szybko to praktycznie wszystko co CBS produkuje, cała seria Chicago jest na tym skupiona, z medycznych to chirurdzy odlecieli kilka sezonów temu, good doctor podobnie. Nowi watchmeni byli na tym skupieni. The boys jako tych złych pokazują białych suprematystów.

O serialach Netflixa chyba nie trzeba wspominać razem z ich ostatnim westernem w którym z białych legend dzikiego Wschodu zrobili czarnych.

Ogólnie nie zapisuję sobie
@Normie_Lurker: nie oglądam już bajek, ale nawet tu na wykopie były wstawki produkcji z Disney Channel o tym jak dzieciaki omawiają rasy i leci propaganda ze czarni są poszkodowani. Będzie to bardziej widoczne w produkcjach seryjnych niż kinowych. Zwrot Disneya w stronę kolorowych bohaterów jest widoczny i jest multum artykułów o tym. W starych produkcjach np. Dodają ostrzeżenia że bajki są rasistowskie.
Disney Channel o tym jak dzieciaki omawiają rasy i leci propaganda ze czarni są poszkodowani.


@j3sion: jaka propaganda, kiedy to prawda?

Trochę to jest jednak dziwna sprawa, że podobno aktualnie w animacjach bohaterowie cały czas mówią coś o systemowym rasizmie, a ty jakoś nie podajesz żadnego konkretnego cytatu i w sumie to nie oglądasz już bajek xd
@CocoJamboolin: ja mówię o kinematografii ogólnie, wstawianie kolorowych wszędzie zaczęło się jakieś 15 lat temu I trwa do dziś. Myślę że jak poszukasz to znajdziesz sporo przykładów.
The boys jako tych złych pokazują białych suprematystów.


@j3sion: hmmm...a może po prostu widzisz to co chcesz widzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na wykopie były wstawki produkcji z Disney Channel o tym jak dzieciaki omawiają rasy i leci propaganda ze czarni są poszkodowani. Będzie to bardziej widoczne w produkcjach seryjnych niż kinowych. Zwrot Disneya w stronę kolorowych bohaterów jest widoczny i jest multum artykułów o tym. W
Pobierz ziumbalapl - > The boys jako tych złych pokazują białych suprematystów.

@j3sion: h...
źródło: comment_16438706042EigyhsWTbwy825eDexRZm.jpg