Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki.

Planuje w końcu zamienić mojego starego laptopa gamingowego na ultrabooka i poważnie zastawiam się nad jakimś MacBookiem z procesorem M1. Laptop służyłby mi do programowania, netflix i inne pierdoły. Na codzień korzystam głównie z Dockera, PHP, Vue.js.

Na pewno celuje w 16gb RAM, zastanawiam się jeszcze nad pojemnością dysku, no i czy warto dopłacić te ok. 1000zł do modelu Pro zamiast Air. Całe życie siedziałem na Windows/Linux i to byłaby moja pierwsza styczność z jabłkiem.

Jakiś programista mógłby doradzić czy warto się na takie coś szarpnąć?

#macbook #programowanie
  • 6
@janachwile: jak to będzie twój główny sprzet to lepiej dołożyć przynajmniej do 512GB, osobiście mam 256GB ale wystarczy zainstalować xcode i pare programów i juz prawie pół dysku zajęte
co do 2020 pro/air to ja wole aira wydajność taka sama a do programowania i tak nie potrzebujesz aktywnego chłodzenia
@ruum: już dawno działa normalnie, pojedyncze binarki nie sa prekompilowane na army ale to ma mały wpływ chyba że profesjonalnie zajmujesz sie wpisywaniem w terminal docker-compose build --no-cache
@bruuh: no właśnie obawiałem się, że może się za bardzo grzać przy intensywnej pracy dlatego myślałem o pro, ale skoro programowanie to takie mało obciążające jest to dodaje plusa do AIRa()
no i czy warto dopłacić te ok. 1000zł do modelu Pro zamiast Air


@janachwile: Jeśli chodzi o wydajność - nie. Ale zastanów się, czy wystarczą Ci tylko dwa porty usb-c.