Wpis z mikrobloga

Wołam @FreakingAwesome @FatZgred @mirabelka2137 @dodgers @boloney @mitnick94 @rudyba @chlodna_kalkulacja @Konstatynopolitanczykowianczyk @sun1234 @cherymoya @NKPL bo plusowali poprzedni wpis o leczeniu metylofenidatem
Siema ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Witam po prawie 2 miesiącach mojego leczenia. Najpierw zacznę od podstaw dla przypomnienia + tl:dr, niżej się bardziej rozpiszę
-mam zdiagnozowane ADHD
-biorę od 2 miesięcy mediknet, od miesiąca zwiększyłem dawkę dwukrotnie
-w dzieciństwie miałem objawy ADHD które rodzice zlekceważyli
-dzięki pomocy jednego mireczka poszedłem do psychiatry i powoli zaczynam układać sobie życie
Co się zmieniło:
-bóle głowy bardzo rzadkie - około raz na tydzień
-uczucie niepokoju już minęło bez żadnych wspomagaczy
-brak zjazdu energetycznego, ale do tego wrócę niżej
-już umiem zasnąć nawet na leku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-libido powoli wraca do normy
-zaczynam ogarniać życie ( ͡ ͜ʖ ͡)
-dzięki ogarnięciu umysłu przestałem się tak przejmować zdaniem innych przez co mam większa pewność siebie
-mega zwiększona potliwość ( ͡° ʖ̯ ͡°)
-obniżona empatia + kolokwialnie mówiąc "nie pie**lę się w tańcu" i mówię prosto z mostu co myslę - plus i minus jednocześnie
Podsumowując: czy dużo się zmieniło? TAK, ale są to zmiany bardzo subtelne, ale jest ich bardzo dużo, więc jakby to wszystko dodać, to czuję się innym człowiekiem
.
A teraz wersja dla tych którym się chce czytać:


#adhd #metylofenidat
  • 11
@MTGrubas: a jak uczucie spokoju, nadmiernych myśli? Czujesz że masz ogólnie mniej myśli? Czy raczej zaczynasz myśleć coraz więcej i więcej, i masz mase nowych planów w głowie?

Też ide do psychiatry za miesiąc z adhd ale nie jestem do końca przekonany czy je mam
@mitnick94: uczucie spokoju nadal występuje, nadmierne myślenie również, ale mocno to kontroluje + leki z myślenia o 12 wątkach przenoszą mnie na maks 2/3 wiec jest super :) Najlepiej w słowach powiedzieć w ten sposób, ze leki pomogły mi zwiększyć jakość myśli kosztem ich ilości - czyli chyba to jest to co ludzie nazywają koncentracja
@MTGrubas: Zacząłem się leczyć też jakieś dwa miesiące temu i wrażenia mam całkiem podobne, z wyjątkiem

-już umiem zasnąć nawet na leku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Dla mnie medikinet to cudowny lek na problemy ze snem xD Kiedy ten kocioł w głowie milknie mogę zasnąć jak dziecko, czasem przed popołudniową drzemką biorę, żeby szybciej zasnąć i szybciej wstać
@MTGrubas: cześc, wspomniałes o występującym uczuciu niepokoju. Ja mam taki problem, że cześto pojawiają mi sie lęki na metylo, dość nieregularne, kupiłem l-teanine ale ciężko określić czy pomaga, stosuje za kazdym razem 400mg z metylo ale te lęki dalej nieregularnie się pojawiają. Domyślam się, że to przez wyrzut noradrenaliny ale nie wiem jak z nimi walczyć. Masz może jakąs wiedzę na ten temat?
@totokio: Jak długo bierzesz metylo? U mnie po prostu to była kwestia przyzwyczajenia, po ponad miesiącu brania się przyzwyczaiłem do takie stanu i uczucie niepokoju znikło. Natomiast jeśli twoje leki są na tyle duże ze nie umiesz przez nie prawidłowo funkcjonować mimo ze próbowałeś na własna rękę, to tutaj już pomoże psychiatra lub psycholog a nie grubas z wypoku
@MTGrubas: Spokojnie, te leki nie przeszkadzaja mi funkcjonować. Bardziej to jest w stylu czy po mnie widac, ze cos wzialem i wtedy ciezko mi tez komus w oczy patrzec xd ale zwykle to sie pojawia na chwile i zaraz mija. Zauwazyłem, też ze po metylo jestem mniej towarzyski - wole sie na czyms skupic zeby nikt mi nie przeszkadzal i nie zajmowal gitary.