Wpis z mikrobloga

Kilka osób wyraziło zainteresowanie więc o to moje wrażenia z zakupu ARMAF Club de Nuit Intense Man Parfum.

Butelka ma pojemność 150ml i ten konkretny zapach występuje wyłącznie w tej pojemności. Więc przy zamawianiu dziś jeśli patrzycie na jakąkolwiek inną pojemność, to na pewno nie jest to. Butelka wygląda tak samo jak EDP, z tym że łańcuszek jest czarny a nie srebrny, a butelka całkowicie czarna a nie popielata. Butelka jest duża i gruba. Tak duża, że nie jestem w stanie jej wygodnie chwycić (mam 1.8m wzrostu). Jest przez to niewygodna w trzymaniu.
Mam EDP w dekancie, więc mogę porównać bezpośrednio. LE ani EDT nie wąchałem więc nie odniosę się.
Zapach ma otwarcie od samego początku znacząco inne niż EDP, w którym od otwarcia do samego dominującą nutą jest zapach popiołu. W Parfumie jest inaczej. Nuta popiołu jest zgaszona, choć obecna. W takich warunkach ujawniają się inne nuty – przede wszystkim cytrusy, owoce, popiół, drzewny, słodki i świeży. W moim odbiorze Parfum jest zdecydowanie bliższy temu co oferuje Creed Aventus. Gdybym miał określić procentową bliskość to powiedziałbym że EDP przypomina Aventusa w 80%, a parfum 95-99%.

Trwałość / projekcja
Wbrew nazwie trwałość wydaje się gorsza niż EDP, ale to chyba tylko wrażenie. Wynika ona z tego, że w EDP dominujący mocny zapach popiołu ma dużą projekcję. W parfumie zapachu popiołu jest znacznie mniej i tym samym projekcja wydaje się słabsza. Perfumuję się codziennie o 7.00 i oba EDP oraz Parfum miały dużą projekcję do ok 11-12.00. Od południa oba są wyczuwalne tylko w strefie osobistej. O godzinie 19tej nie czuć już nic nawet przykładając nos do skóry.
Dziś do biura zaryzykowałem 10 psików i nie żałowałem – sam czułem swój zapach bardzo wyraźnie, natomiast projekcja była taka, że zapach był obecny i wyczuwalny, ale nie dominujący i nie natarczywy. Z EDP max na co było mnie stać to 5 psików a i tak obawiałem się, że ktoś mi zwróci uwagę.

Odbiór osobisty
Dla mnie Parfum jest po prostu ładniejszym zapachem niż EDP. Od samego początku do dry downu wyczuwalny jest też zapach cytrusów i popiołu, a po ustąpieniu popiołu zostaje słodycz i cytrusy.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Mam wrażenie, że ten zapach jeszcze pokarze pazur kiedy zrobi się ciepło. Serdecznie polecam
#perfumy
  • 25
10psikow CDNIM do biura, ja #!$%@? toż to musiało #!$%@?ć niemiłosiernie. Jak jebnę 5psikow LE to wszyscy mówią, że coś pachnie - czyli to już jest dużo


@lucas0: pytanie czy chcesz, żeby twój zapach był wyczuwalny, czy psikasz się tylko dla świętego spokoju bo i tak tego nikt nie czuje ;-)
@badtorro chce, żeby był subtelnie wyczuwalny. 5 sprejow CDNIM zapachu z dobrą projekcją i trwałością jest mocno wyczuwane przez otoczenie w biurze. 10 #!$%@?.