Wpis z mikrobloga

Uwaga mam zagadkę! Byłem na koniec wakacji na Ukrainie a dokładnie w naszym staropolskim Lwowie. Gdzieś tam w centrum przy jakimś kościele którego nazwy nie potrafię napisać nawet ale mam za to link do google maps :) http://goo.gl/maps/1ZyKv O tu właśnie obok Fontanny z Dianą była mała restauracyjka z stolikami na zewnątrz i tam można się było napić piwa :) Mieli kilka rodzajów jakichś miejscowych, ukraińskich piw a najbardziej przypadło mi do gustu chyba jedyne z oferty ciemne piwo. No coś wspaniałego, fajny ciemno-bursztynowy kolor, beżowa pianka i super posmak wiśni. Jeżeli ktoś tam był (a na pewno) i pamięta co to za piwo i czy można je dostać w Polsce, oddam pół królestwa!

#browar #browary #piwowarstwo #ukraina #lwow #piwo #kiciochpyta #pytanie
  • 6
@hacker666: To było ukraińskie piwo? Bo Lambic wiśniowy np. Lindemans Kriek jest mocno wiśniowy, kwaśny i ma lekkie wiejskie niuanse. Ewentualnie przejrzyj na ratebeer.com ukraińskie piwa. W Polsce dość łatwo można spotkać Fortunę Wiśniową, też powinna być podobna.
@xerez: @kaczmar119 Przeglądnę strony od Was. Mój problem polega na tym, że piłem to piwo lane w kuflu do jakiego wlewali każde inne a na kraniku był napis Lwowskie (po ukraińsku) Kupiłem wszystkie rodzaje ciemnych piw w Lwowie, których jest stosunkowo niewiele a na to nie trafiłem. Nie jest ono wiśniowe ma tylko nutę wiśni, lekkie nisko wysycone, świetnie pasowało by do deserów.